Kącik newsożercy

Kącik newsożercy (czerwiec 2012 – styczeń 2013)

„Wiara islamu w tradycji i mistyce muzułmańskiej”.

Wykład Andrzeja Saramowicza

Wrocław, 19.01.2013, godz. 17.00, refektarz oo.dominikanów

Niejednokrotnie w internecie pojawiają się zdjęcia szykanujące czy deprecjonujące Islam. Czy jest to postawa godna chrześcijan? Co naprawdę wiemy o tej religii? Czy inność musi oznaczać wykluczenie? W odpowiedzi na te pytania pomoże wykład Dominikańskiej Szkoły Wiary „Wiara Islamu w tradycji i mistyce muzułmańskiej”, który wygłosi Andrzej Saramowicz. Po wykładzie zapraszamy do dyskusji i wspólnego dialogu. Wykład w sobotę 19.01.2013 o g.17:00 w refektarzu oo.dominikanów.

Dominikańska Szkoła Wiary

Bliskość świętości – spotkanie z Przemysławem Babiarzem

Warszawa, 12.01.2013


W sobotę 12 stycznia o godz.18.00 odbędzie się pierwsze w Nowym Roku spotkanie Dominikańskiej Szkoły Wiary na Freta w Warszawie. Rozmowę z dziennikarzem sportowym Przemysławem Babiarzem poprowadzi redaktor Mikołaj Foks.

Dominikańska Szkoła Wiary

Dzień Otwarty Dominikańskiego Duszpasterstwa Dorosłych

Warszawa, 6.01.2013, godz. 11.00 – 22.00

6 stycznia Dominikańskie Duszpasterstwo Dorosłych (3D) zaprasza na dzień otwarty, organizowany w Sali Prowincjalskiej klasztoru oo. dominikanów przy ulicy Freta 10 w Warszawie. Od 11.00 do 22.00, można będzie poznać grupy duszpasterskie działające przy kościele św. Jacka, porozmawiać z ich członkami i kto wie – być może znaleźć ciekawą propozycję dla siebie.

Dominikańskie Duszpasterstwo Dorosłych

„Protestantyzm wczoraj i dziś”.

Wykład dr. hab. Wojciecha Szczerby

Wrocław, 15. 12.2012, godz. 17.00, refektarz oo.dominikanów

Mamy zaszczyt zaprosić na trzeci wykład w tym Roku Wiary w cyklu Dominikańskiej Szkoły Wiary, którego tematem będzie „Protestantyzm wczoraj i dziś”. Wykład wygłosi dr hab. Wojciech Szczerba. Zapraszamy 15.12.2012 do refektarza oo.dominikanów o godz. 17:00.

Dominikańska Szkoła Wiary

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

Będzin, 17 – 20. 01. 2013

Najlepsze zespoły wyłonione w lokalnych eliminacjach zaprezentują się w nazywanym Stolicą Polskiej Kolędy Będzinie od 17 do 19 stycznia. Wykonawców oceniać będzie jury w składzie: prof. Maria Kierska-Witczak (Akademia Muzyczna we Wrocławiu), ks. dr Zenon Kołodziejczak (UKSW w Warszawie i Instytut Teologiczny w Łodzi), dr Michał Sławecki (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie). Zwieńczeniem Festiwalu będzie Koncert Galowy, który odbędzie się w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu na będzińskim osiedlu Syberka 20 stycznia o godz. 16.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika

„Świętość last minute” – rozmawiają Szymon Hołownia i Anna Sosnowska

Warszawa, 15.12.2012


15 grudnia o godzinie 17.00 w kościele św. Jacka przy klasztorze oo. Dominikanów (ul. Freta 10) odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary. Rozmowę z Szymonem Hołownią poprowadzi redaktor Anna Sosnowska.

Dominikańska Szkoła Wiary

Episkopalne rekolekcje adwentowe w Małopolsce

Łazy k. Jerzmanowic, 14 – 16. 12. 2012

Polska Wspólnota Episkopalna organizuje spotkanie rekolekcyjne pod hasłem „A Słowo ciałem się stało”. Spotkanie odbędzie się w położonej w bliskim sąsiedztwie Ojcowskiego Parku Narodowego, miejscowości Łazy w gminie Jerzmanowice (ok. 25 km od Dworca Głównego w Krakowie) w Krakowsko-Jurajskim Schronisku Młodzieżowym „Małgosia”, gdzie uczestnicy będą oczekiwani przez prowadzących od godz. 18 w piątek 14 grudnia.

Program rekolekcji

„Być Żydem”.

Wykład Jerzego Kichlera

Wrocław, 17.11.2012, godz. 17.00, refektarz oo.dominikanów

Jerzy Kichler – działacz społeczności żydowskiej w Polsce, w latach 1997-2002 przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP, w latach 1999-2003 przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej we Wrocławiu. Od 1992 członek zarządu Gminy Wyznaniowej Żydowskiej we Wrocławiu. Studia w Akademii Religii Żydowskiej w Nowym Jorku 1990-91. Od 1991 współpracuje z Fundacją Ronalda S. Laudera, prowadzi centrum edukacyjne tej fundacji we Wrocławiu. Inicjator remontu synagogi pod Białym Bocianem, a także Dzielnicy Wzajemnego Szacunku we Wrocławiu, skupiającej cztery wyznania.

Dominikańska Szkoła Wiary

„Boże szaleństwo” – o bł. Czesławie Odrowążu rozmawiają muzyk Piotr Baron i redaktor Mikołaj Fuks

Warszawa, 17.11.2012


17 listopada o godzinie 17.00 w kościele św. Jacka przy klasztorze oo. Dominikanów (ul. Freta 10) odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary. O bł. Czesławie Odrowążu rozmawiać będą: muzyk Piotr Baron i redaktor Mikołaj Foks.

Dominikańska Szkoła Wiary

„Prawosławny Kosmos – od Boskiej Liturgii do świętości każdego dnia”.

Wykład dr. Pawła Wróblewskiego

Wrocław, 20.10.2012, godz. 17.00, refektarz oo.dominikanów

Pierwsza część wykładu poświęcona będzie ukazaniu prawosławnej praktyki życia duchowego w odniesieniu do kosmicznego wymiaru Boskiej Liturgii i człowieka jako liturgicznego mikrokosmosu. Drugą część wystąpienia poświęcona będzie omówieniu prawosławnej formuły teologicznej ekonomii
„nic nie odejmujemy, nic nie dodajemy” (Oros II Soboru Nicejskiego, 6 i 19) wobec dialogu z rzymskim katolicyzmem.

Dominikańska Szkoła Wiary

Trzeci Marsz Mężczyzn „Mocni Wiarą”

Wrocław, pl. Dominikański 2, Kościół pw. św. Wojciecha, 21.10.2012, godz. 14.30 – 17.00


Mocni wiarą mężczyźni i ci którzy mocnymi chcą się stać, pójdą w tym marszu ramię w ramię. Razem stworzą grupę do której dołączą następni mężczyźni. Kiedyś mocarze ciała odgrywali decydujące role w życiu społecznym. Dziś Polska i świat potrzebują mocarzy ducha. Nie jest to do osiągnięcia bez wiary. Nie chodzi tu o łatwowierność czy bezprzedmiotową psychologiczną wiarę w sukces. Mowa jest o wierze w Tego, Który odniósł największe zwycięstwo w historii – w Jezusa Chrystusa. Z tego faktu wynika możliwość udziału w tym zwycięstwie dla każdego kto zechce.

www.marszmezczyzn.pl

Marsz Mężczyzn (wideo)

Kościół wobec świata. Debata publiczna w setną rocznicę urodzin Jerzego Turowicza

Warszawa, 10.10.2012, godz. 17.00 – 19.00, ul. Sapieżyńska 10a


Dyskusja z udziałem Marcina Króla (Instytut Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, przewodniczący Rady Fundacji im. Stefana Batorego) oraz Dominiki Kozłowskiej (redaktor naczelna miesięcznika „Znak”) i ks. Andrzeja Szostka MIC (Instytut Filozofii Teoretycznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II). Dyskusję poprowadzi Aleksander Smolar (prezes Fundacji im. Stefana Batorego).

Zaproszenie
Tezy do dyskusji

„Odór świętości” – spotkanie z o. Stachem Nowakiem OP

Warszawa, 06.10.2012


Już 6 października o godzinie 17.00 w kościele św. Jacka przy klasztorze oo. Dominikanów przy ul. Freta 10 rozpocznie się kolejna edycja warszawskiej Dominikańskiej Szkoły Wiary. Spotkanie z o. Stachem Nowakiem OP, pt. „Odór świętości” poprowadzi Anna Sosnowska – dziennikarka TV Religia.

Dominikańska Szkoła Wiary

I OGÓLNOPOLSKA PIESZO-AUTOSTOPOWA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ

28-29.09.2012


Plan jest taki:
Zjeżdżamy się w piątek (28 września) autostopem ze wszystkich stron Polski do Choronia – tam o godz. 18.00 zaczynamy od Mszy Św.
O 6 rano w sobotę, w święto Archaniołów wyruszamy na Jasną Górę. Podczas drogi będzie możliwość przystąpienia do sakramentu spowiedzi.
O godz.12 wchodzimy na Jasną Górę, gdzie będziemy uczestniczyć w Mszy Św. w kaplicy cudownego obrazu MB Częstochowskiej.

I OGÓLNOPOLSKA PIESZO-AUTOSTOPOWA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ

Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata

28.09.2012 o godz. 15


Od pięciu lat, tego samego dnia i o tej samej porze stajemy na rogach ulic zatłoczonych miast, uśpionych miasteczek i wiejskich rozdrożach, aby prosić Boga o miłosierdzie dla nas i całego świata. Nazwaliśmy tę akcję apostolską: „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach świata”. Tego dnia wielu pokornie staje na chodniku, skrzyżowaniu ulic, by samotnie, w parze lub w małej grupie odmawiać tę świętą modlitwę.

Zapraszamy również Ciebie, byś stanął 28 września 2012 roku o godzinie 15.00 na skrzyżowaniu przed swoim domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem i połączył się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówił wraz z nami Koronkę do Miłosierdzia Bożego, tę cudowną modlitwę zdolną zmienić nie tylko Ciebie i mnie, ale świat cały.

Film z Koronki 2011

Iskra Bożego Miłosierdzia

Premiera książki Edyty Stein „Czym jest człowiek? Antropologia teologiczna”

Wrocław, Dom Edyty Stein, 25.09.2012 o godz. 18

Urodziny Edyty Stein

Ks. Andrzej Draguła o książce „Copyright na Jezusa”

Wrocław, 23.06.2012

Zapraszamy na kolejny wykład Dominikańskiej Szkoły Wiary, który odbędzie się 23 czerwca (sobota) o godz. 17.00 w starym refektarzu klasztoru dominikanów we Wrocławiu (pl. Dominikański 2, wejście od ul. Janickiego). Gościem będzie ks. Andrzej Draguła.

Dominikańska Szkoła Wiary

V Ogólnopolski Kurs Śpiewu Gregoriańskiego

Poznań 2-7 lipca 2012

Organizatorzy oferują uczestnikom Kursu:
- uczestnictwo w Liturgii sprawowanej po łacinie ze śpiewem gregoriańskim,
- narzędzia do odczytania najstarszych zachowanych kodeksów z zapisem kompozycji gregoriańskich z X w.,
- podstawową wiedzę na temat kompozycji gregoriańskich oraz form muzyczno-liturgicznych,
- umiejętności z zakresu interpretacji oraz wykonawstwa repertuaru gregoriańskiego,
- możliwość uczestnictwa w koncertach jako słuchacze oraz wykonawcy (dyrygenci, kantorzy)

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studiów Śpiewu Gregoriańskiego

Projekcja filmu „JA JESTEM”

Warszawa, 06. 06. 2012

Zapraszamy na projekcję nowego filmu Leszka Dokowicza i Macieja Bodasińskiego „JA JESTEM”. Film jest dokumentem, którego główną postacią jest Jezus Chrystus. Kręcony był w wielu miejscach świata i opowiada o cudownym darze Boga dla nas, jakim jest Eucharystia. Film zobaczyć będzie można 6 czerwca (środa) 2012 roku o godz. 19.00 w Klubie Młodzieżowym aROMAt, przy ul. Nowogrodzkiej 49, w centrum Warszawy. Po projekcji filmu odbędzie się rozmowa z ks. Stanisławem Urbaniakiem, jednym z bohaterów filmu, misjonarzem, który pozostał w Ruandzie w czasie krwawej wojny domowej.
WSTĘP WOLNY!

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code