Kącik newsożercy

Kącik newsożercy (maj – wrzesień 2011)

Centralne obchody Roku Ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej

25.09.2011

Zaproszenie

Rok Jubileuszowy Ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego – folder

Mapa szlaku „Śladami Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego

Boski Festiwal 2011

Trzciniec, 18 – 21 sierpnia 2011

Boski Festiwal to czas spotkania człowieka z człowiekiem. Spotkania, dzięki któremu mamy się poznać, poszukać, co nas łączy. Ma to być czas zabawy, słuchania dobrej muzyki, może i wspólnej modlitwy.

Boski Festiwal

Przystanek Jezus – ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna

Kostrzyn nad Odrą, 31 lipca – 7 sierpnia 2011

Przystanek Jezus jest ogólnopolską inicjatywą ewangelizacyjną skierowaną do ludzi młodych uczestniczących w Przystanku Woodstock, celem prezentacji osoby Jezusa Zmartwychwstałego, przynoszącego dar zbawienia. Organizatorem Przystanku Jezus (od poczatku w 1999 roku) jest Katolickie Stowarzyszenie w Słuzbie Nowej Ewangelizacji Wspólnota św. Tymoteusza z Gubina.

Przystanek Jezus

Jak czytać Pismo Święte?

Kurs internetowy, 3 lipca – 10 lipca 2011

Mało kto dzisiaj regularnie czyta Pismo Św. Jeszcze mniej osób robi to ze zrozumieniem i pełną świadomością. To świetna okazja, żeby dowiedzieć się, od czego zacząć, jak czytać, by zrozumieć nawet najtrudniejsze fragmenty i jak wygląda prawdziwe, benedyktyńska Lectio Divina. Wykład prowadzi O. Ludwik Mycielski OSB, benedyktyn z klasztoru w Biskupowie.

Kurs „Jak czytać Pismo Święte?”

III Misyjne Święto Młodych

Chludowo k. Poznania, 30 czerwca – 4 lipca 2011

Cztery dni Misyjnego Święta Młodych to czas spotkania z Jezusem Chrystusem w Jego Słowie, w sakramentach i we wspólnocie Kościoła, a także szczególna możliwość przybliżenia sensu posługi misyjnej. To czas wspólnej radości i zabawy, ale także udziału w chwilach zadumy i wyciszenia.

III Misyjne Święto Młodych

Strefa Chwały Festiwal 2011

Stary Sącz, 27 – 29 czerwca 2011

Strefa Chwały Festiwal to jedno z największych wydarzeń Polskiej Muzyki Chrześcijańskiej bieżącego roku. Celem organizatorów jest stworzenie cyklicznego przedsięwzięcia, które umożliwi trwały kontakt z najbardziej interesującymi zjawiskami muzyki chrześcijańskiej w naszym kraju i będzie wsparciem dla młodych twórców.

Strefa Chwały Festiwal 2011

Zabawa taneczna Duszpasterstwa Akademickiego Diecezji Warszawsko-Praskiej „Arka”

Warszawa, 22 czerwca 2011

Spotkanie rozpocznie się Eucharystią o godzinie 19.00 w Domu Słowa Bożego na ul. Grochowskiej 194/196 (Praga-Południe), zaś impreza taneczna ma miejsce w gimnazjum obok przy ul. Kobielskiej 5 o godz.20.00.

Fiesta Praga

Perspektywy transplantacji narządów zwierzęcych dla ludzi. Wykład prof. Zdzisława Smorąga i dyskusja

Kraków, 11 czerwca 2011

Zapraszamy na wykład i dyskusję w ramach Uniwersytetu Otwartego AGH – 11 czerwca 2011, sobota, godz. 10.45, aula AGH, al. Mickiewicza 30, Paw.A-0, p.I.

V Sympozjum Edukacyjne „Miłość i odpowiedzialność – wychowanie do czystości po rewolucji seksualnej”

Kraków, 4 czerwca 2011

Ruch Społeczny ku Cywilizacji Miłości, redakcja miesięcznika „Wychowawca” oraz Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zaprasza na V Sympozjum Edukacyjne „Miłość i odpowiedzialność – wychowanie do czystości po rewolucji seksualnej” (sobota, 4 czerwca br., w Krakowie, ul. Łokietka 60, par. Św. Jadwigi, sala teatralna).

Głównym punktem programu będzie wystąpienie Gabriele Kuby – pisarki, publicystki, która przedstawi analizę skutków rewolucji seksualnej w Niemczech.

Program Sympozjum

Świadomość, rozpoznawanie i diagnostyka, czyli szybki kurs naturalnego planowania rodziny dla aktywnych

Warszawa, 2 czerwca 2011

Nowoczesne, proste i skuteczne obserwacje cyklu miesiączkowego dają możliwość nie tylko planowania poczęcia. Również u kobiet niezamężnych na ich podstawie określamy fizjologię cyklu oraz podejrzewamy zaburzenia. Dzięki temu możliwa jest szybka diagnostyka, leczenie, a często również prewencja. Z medycznego punktu widzenia zeszyt obserwacji jest niezmiernie ważnym źródłem wiedzy.

Ostatnie spotkanie z cyklu Twój czas, Twój wybór pt.: „Świadomość, rozpoznawanie i diagnostyka, czyli szybki kurs NPR dla aktywnych” odbędzie się 2 czerwca 2011 roku o godz. 19.00 w Pallotti Hostelna ul. Skaryszewskiej 12 w Warszawie. Spotkanie poprowadzą: Lek. Ewa Maria Prokop, Lek. Natalia Suszczewicz.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej

Wykład prof. Andrzeja Półtawskiego:

„Karola Wojtyły – bł. Jana Pawła II, papieża filozoficzna koncepcja człowieka”

Kraków, 20 maja 2011

Seminarium informacyjne

„Fundusze europejskie – szansa dla kościołów, zakonów i związków wyznaniowych”

Tyniec, 17 maja 2011

VII Toruńskie Warsztaty Gospel

14 – 15 maja 2011

Ekumeniczna Fundacja Pro Novis istnieje od 2003 roku w Poznaniu. Od początku swego istnienia zajmuje się organizacją Warsztatów Muzyki Gospel, w tym roku już w pięciu miastach Polski: w Poznaniu, Szczecinie, Bydgoszczy, Toruniu, Wrocławiu i Warszawie. Wydarzenia te są inicjatywą ludzi wierzących, którzy kochają muzykę gospel i poprzez nią chcą dzielić się z innymi ludźmi wartościami wspólnymi dla wszystkich chrześcijan.

VII Toruńskie Warsztaty Gospel 2011

NaProTechnology – czy można wyleczyć niepłodność?

Warszawa, 12 maja 2011

Czy można wyleczyć niepłodność? Czy in vitro to jedyne rozwiązanie? Dlaczego co piąta para w Polsce nie może mieć dziecka? Jak dobrze znaleźć przyczynę? Czy in vitro to jedyne rozwiązanie? O co chodzi z NaProtechnology? Na te i inne pytania odpowie lek. Natalia Suszczewicz, Konsultant Medyczny NaProTechnology, Instruktor Modelu Creightona.

Kolejne spotkanie z cyklu Twój czas, Twój wybór na temat: „NaProTechnology – czy można wyleczyć niepłodność?” odbędzie się 12 maja 2011 roku o godz. 19.00 w Pallotti Hostel na ul. Skaryszewskiej 12 w Warszawie. Organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej

Finisaż wystawy 8 x TURBPOSTER

Warszawa, 10 maja 2011

Turboposter jest kolektywem młodych artystów, studentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, skupionych wokół idei plakatu. Ich inspiracją jest otwarty konkurs na plakat, którego każda edycja, dotyczy innego tematu. Na wystawie zostaną zaprezentowane nagrodzone i wyróżnione plakaty z ośmiu edycji konkursu. Prace, wykonane w dowolnej technice, szeroko komentują rozmaite problemy współczesnego człowieka osadzonego w konsumpcyjnej kulturze XX wieku.

Galeria Przy Automacie

Parada Schumana i XVIII Polskie Spotkania Europejskie

Warszawa, 7 maja 2011

W sobotę 7 maja w samo południe, spod Kościoła św. Anny w Warszawie rusza Parada Schumana. To energetyczne wydarzenie już od jedenastu lat przyciąga tysiące warszawiaków i turystów, którzy przechodząc barwnym korowodem i bawiąc się w Miasteczku Europejskim wspólnie świętują Dzień Europy. W tym roku hasłem przewodnim Parady jest Europejski Dzień Wolontariatu.

za ngo.pl

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code