Kącik newsożercy

Kącik newsożercy (luty – maj 2012)

Spread the love

Seksualna edukacja czy demoralizacja?

Warszawa, 31. 05. 2012

Czy szkoła może być właściwym środowiskiem do rozmów o seksie? Jakie są dziś szanse i zagrożenia edukacji seksualnej? Czy dzisiejsza edukacja seksualna w Polsce pomaga czy przeszkadza w wychowaniu do dojrzałości? Na powyższe pytania odpowiedzi udzieli Małgorzata Mąsiorska- pedagog, realizator programu Archipelag Skarbu. Spotkanie tym razem dotyczyć będzie wychowania do życia w rodzienie. Zamyka ono cykl spotkań Twój czas, Twój wybór.

Spotkanie odbędzie się 31 maja 2012 roku o godz. 19.00 w Klubie Młodzieżowym aROMAt, przy ul. Nowogrodzkiej 49 w centrum Warszawy.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej

“Inne religie – dzieło Boga czy sztuczka diabła? O dialogu międzyreligijnym” – wykład Józefa Majewskiego

Wrocław, 19.05.2012

Zapraszamy na kolejny wykład Dominikańskiej Szkoły Wiary, który odbędzie się 19 maja (sobota) o godz. 17.00 w starym refektarzu klasztoru dominikanów we Wrocławiu (pl. Dominikański 2, wejście od ul. Janickiego). Gościem będzie Józef Majewski.

Dominikańska Szkoła Wiary

Obozy językowe po katolicku

LATO 2012

KSM w Warszawie w tym roku organizuje obozy w Brennej k. Wisły oraz Białym Dunajcu z nauką języka angielskiego, niemieckiego lub włoskiego. Szczegółowe informacje o obozach można znaleźć na stronie: www.warszawa.ksm.org.pl

Paweł Gużyński OP, “Czego możemy się słusznie spodziewać po śmierci?”

Warszawa, 12. 05. 2012

Kiedy: Sobota 12 maja 2012, godzina 16:15
Gdzie: Sala Prowincjalska w klasztorze oo. Dominikanów, ul. Freta 10 w Warszawie

Współczesna selekcja ludzi. Spotkanie o eugenice

Warszawa, 17. 05. 2012

Czy tylko niektórzy mają dziś prawo do życia? Czy selekcja ludzi to tragiczna przeszłość czy smutna codzienność? Jakie oblicza ma dzisiejsza eugenika? Na te i inne pytania odpowie prowadząca spotkanie Ewa Maria Prokop- lekarz, prezes fundacji MaterCare Polska. Temat spotkania: “Współczesna selekcja ludzi. Spotkanie o eugenice.” Będzie to przedostatnie spotkanie w tym roku akademickim, odbędzie się 17 maja 2012 roku o godz. 19.00 w Klubie Młodzieżowym aROMAt, przy ul. Nowogrodzkiej 49 w centrum Warszawy.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej

Jubileusz 40-lecia Duszpasterstwa Akademickiego Dominik

Wrocław, 12 – 13. 05. 2012

Dwudniowe uroczystości obejmować będą m.in. pokaz filmu dokumentalnego o duszpasterstwie, wystawę fotograficzną, debatę z udziałem znamienitych gości oraz koncert zespołu Voo Voo. Obchodom przyświecać będzie cel charytatywny – wsparcie dla fundacji “Siła uśmiechu”, opiekującej się chorymi dziećmi.

Plan obchodów 40-lecia DA Dominik

„Jak wygrać życie?”, czyli ewangelizacja UKSW

Warszawa, 17 – 19. 04. 2012

Chcemy po prostu rozmawiać z młodymi ludźmi o życiu. O ich problemach, o szczęściu, o sensie i o Bogu, bo tylko On może zaspokoić wszystkie pragnienia ludzkiego serca – mówi Wojciech Biś, prezes koła KSM przy UKSW. W pierwszym rzędzie wychodzimy do studentów naszej uczelni, choć do udziału w przygotowanych przez nas wydarzeniach zapraszamy wszystkich chętnych – dodaje. Organizatorzy projektu „Jak wygrać życie?” swoje działania podzielili na 3 wieczory, z których każdy ma swoją nazwę i swoją specyfikę. Pierwszy to wieczór inspiracji, drugi to wieczór uzdrowienia, a całość zakończy wieczór świadectwa.

Jak wygrać życie? Program

Antykoncepcja – wolność w pigułce?

Warszawa, 19. 04. 2012

Kolejne spotkanie z cyklu “Twój czas – Twój wybór” odbędzie się w czwartek, 19 kwietnia o godz. 19.00 w Klubie Młodzieżowym aROMAt przy ul. Nowogrodzkiej 49.
Organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej, zaś spotkanie poprowadzą: Aleksandra Michalczyk – prawnik z Fundacji PRO oraz Natalia Suszczewicz – lekarz z Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej

Spowiedź czy psychoterapia? Czy w duchowości jest miejsce dla psychologii?

Wrocław, 21.04.2012

Zapraszamy na kolejny wykład Dominikańskiej Szkoły Wiary, który odbędzie się 21 kwietnia (sobota) o godz. 17.00 w starym refektarzu klasztoru dominikanów we Wrocławiu (pl. Dominikański 2, wejście od ul. Janickiego). Tym razem gościem będzie o Jacek Prusak SJ.

Dominikańska Szkoła Wiary

Antykoncepcja – wolność w pigułce?

Warszawa, 29. 03. 2012

Jak regulować poczęcie dziecka? Jakie są skutki stosowania antykoncepji? Na te i inne pytania odpowiedzą prowadzące spotkanie: lek. Natalia Suszczewicz- PSNNPR, Małgorzata Mąsiorska-instruktor Creighton Model System oraz Aleksandra Michalczyk- prawnik z Fundacji PRO. Spotkanie odbędzie się 29 marca 2012 roku o godz. 19.00 w Klubie Młodzieżowym “aROMAt”.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej

“Komu wierzyć? Kościołowi czy w Kościół?”. Wykład o. Dominika Jurczaka OP

Warszawa, 17. 03. 2012

Zdarza się, że mamy problem z umiejscowieniem Kościoła w naszej wierze, nie wiemy, jak właściwie do niego podejść. Z jednej strony albo podkreślamy wagę struktur i instytucji kościelnych do tego stopnia, że wydają się one przesłaniać samego Boga, albo, z drugiej strony, ożywa w nas tęsknota za Kościołem „bez biurokracji”, za wyrzuceniem go poza margines życia i społeczeństwa, w imię indywidualnego kontaktu z Jezusem. Czy jest i czym jest „wiara w Kościół”, jak nie gorszyć się Kościołem?

Aby poszukać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy w sobotę 17 marca 2012 r. na kolejny w cyklu 2011/2012 wykład Dominikańskiej Szkoły Wiary pt. „Komu wierzyć? Kościołowi czy w Kościół?”.

Kiedy: Sobota 17 marca 2012, godzina 17:15
Gdzie: Sala Prowincjalska w klasztorze oo. Dominikanów, ul. Freta 10 w Warszawie

NPR- ciągle tak samo?

Warszawa, 08. 03. 2012

Spotkanie odbędzie się w DNIU KOBIET 8 marca 2012 roku o godz. 19.00 w Klubie Młodzieżowym “aROMAt”. Prowadzące lek. Ewa Maria Prokop- MaterCare Polska oraz lek. Natalia Suszczewicz- PSNNPR odpowiedzą m.in. na pytania: Czym jest NPR? Jak zmienia się kobiece ciało? Kiedy kobieta jest płodna a kiedy nie?

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej

Kościół godny (?) zaufania.
Nad wynikami sondaży opinii publicznej z lat 1989 – 2011

Wrocław, 03.03. 2012

Zapraszamy na kolejny wykład Dominikańskiej Szkoły Wiary, który odbędzie się 3 marca (sobota) o godz. 17.00 w starym refektarzu klasztoru dominikanów we Wrocławiu (pl. Dominikański 2, wejście od ul. Janickiego). Tym razem naszym gościem będzie redaktor “Więzi” i dyrektor Laboratorium WIĘZI Zbigniew Nosowski, który wygłosi wykład pt: “Kościół godny (?) zaufania.
Nad wynikami sondaży opinii publicznej z lat 1989 – 2011”

Dominikańska Szkoła Wiary

40 dni dla Życia

Warszawa, 22. 02. – 01.04.2012

„40 dni dla Życia w Warszawie” – to tytuł akcji, która ruszyła w Środę Popielcową w stolicy, a potrwa aż do Niedzieli Palmowej. Przez cały ten okres przed kliniką Invicta przy ul. Złotej, w godzinach jej otwarcia, trwać będzie nieustanna modlitwa, będąca znakiem sprzeciwu wobec wykonywania procedur „In vitro”. Akcję podjęło Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, jednak wciąż włączają się w nią kolejne osoby z ruchów i wspólnot katolickich z terenu całej Warszawy.

Więcej informacji na stronie: www.40dni.ksm.org.pl

Ostatnia w tym roku debata z cyklu walentynkowego

Warszawa, SGH, 29. 02. 2012

29 lutego 2012 r. o godz. 19.00 w auli SGH odbędzie się ostatnia z cyklu walentynkowych debat dla studentów z udziałem Państwa Beaty i Marcina Mądrych, aktora Radosława Pazury oraz doktora teologii – Moniki Waluś.

Przepis na miłość, czyli Debaty Walentynkowe 2012

“Duch Święty – Odkrywca”. Wykład o. Stanisława Nowaka OP

Warszawa, 18. 02. 2012

Zapraszamy w sobotę 18 lutego na kolejny wykład Dominikańskiej Szkoły Wiary pt. Duch Święty – Odkrywca. Wykład wygłosi o. Stanisław Nowak OP, duszpasterz akademicki w Lublinie, sekretarz kapituły klasztoru, katecheta w gimnazjum i liceum, bibliotekarz klasztoru.

Kiedy: Sobota 18 lutego 2012, godz. 16:15
Gdzie: Sala Prowincjalska w klasztorze oo. Dominikanów, ul. Freta 10 w Warszawie

Młodzież – świat bez wartości?

Wrocław, 18. 02. 2012

Dominikańska Szkoła Wiary przy wrocławskim klasztorze dominikanów zaprasza na kolejny wykład. Spotykamy się 28 stycznia (sobota) o godz. 17.00 w starym refektarzu klasztoru dominikanów we Wrocławiu (pl. Dominikański 2, wejście od ul. Janickiego). Tym razem naszymi gośćmi będą redaktorki “Więzi” Ewa Kiedio oraz Ewa Karabin, które wygłoszą wykład ” Młodzież – świat bez wartości?”

Dominikańska Szkoła Wiary

NaProTechnology – leczenie niepłodności naiwne czy skuteczne?

Warszawa, 16. 02. 2012

W czwartek 16 lutego o godz. 19.00 kolejne spotkanie z cyklu “Twój czas, Twój wybór” poświęconego tematom Cywilizacji Życia.

W Klubie Młodzieżowym aROMAt w centrum Warszawy (ul. Nowogrodzka 49) gościć będziemy Małgorzatę Mąsiorską oraz lek. Natalię Suszczewicz – instruktorki Creighton Model System, narzędzia NaProTechnology, które opowiedzą o realnej skuteczności NaProTechnology oraz związanych z tym szans dla par niepłodnych na poczęcie dziecka bez uciekania się do procedur In Vitro.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej

Debata “Kochać jak to łatwo powiedzieć – czyli jak znaleźć przepis na miłość?”

Warszawa, 13. 02. 2012

W przeddzień Walentynek, tj. 13 lutego o godz. 19.00 zapraszamy do Klubu Młodzieżowego aROMAt na debatę pt. “Kochać jak to łatwo powiedzieć – czyli jak znaleźć przepis na miłość?”.

Gośćmi będą małżeństwa: Anna i Marcin Brzostek ze wspólnoty Domowego Kościoła, Magdalena i Piotr Lipniaccy – realizatorzy programu Archipelag Skarbów oraz Agata i Piotr Puścikowscy – dziennikarka Gościa Niedzielnego oraz architekt, rodzice piątki dzieci.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej

IX Zjazd Gnieźnieński

Europa obywatelska

Rola i miejsce chrześcijan

16-18 marca 2012 r.

Odnowione Zjazdy Gnieźnieńskie stały się miejscem spotkań chrześcijan z Europy Środkowo-Wschodniej, którzy poprzez wykłady, dyskusje, warsztaty i modlitwę wyrażają swoją odpowiedzialność za przyszłość naszego kontynentu.

Kolejny, IX Zjazd Gnieźnieński będzie poświęcony roli religii w społeczeństwie obywatelskim współczesnej Europy.
Program IX Zjazdu Gnieźnieńskiego

XXXIV Szkoła Zimowa Instytutu “Tertio Millennio”

Wadowice, 8 – 12 lutego 2012

Szkoła Zimowa jest jednym z najważniejszych projektów, poprzez które realizowana jest misja Instytutu Tertio Millennio. Jej częścią jest dbanie o rozwój świadomości obywatelskiej wśród młodzieży oraz rozwijanie debaty nad ważnymi problemami społecznymi, politycznymi, kulturalnymi, naukowymi i religijnymi. Naszym celem jest dotarcie do jeszcze większej liczby młodych ludzi, którzy będą mieli wpływ na rozwój społeczeostwa obywatelskiego w naszym kraju.

Najbliższa edycje Szkoły odbędzie się w dniach 8 do 12 lutego 2012 r. w Wadowicach. Swój udział potwierdzili: ks. bp Grzegorz Ryś, Jarosław Gowin, ks. Franciszek Longchamps de Bérier, Aneta Gawkowska, Robert Gwiazdowski oraz Krzysztof Ziemiec.

PLAN XXXIV SZKOŁY ZIMOWEJ 2012

Drugie Kieleckie Spotkania Chrześcijańsko-Żydowskie TIKKUN – NAPRAWA

Kielce, 15 stycznia – 12 lutego 2012

W dniach 15 stycznia – 12 lutego odbędą się w Kielcach Drugie Kieleckie Spotkania Chrześcijańsko-Żydowskie TIKKUN – NAPRAWA organizowane przez Stowarzyszenie im. Jana Karskiego w Kielcach. Projektowi przyświecają idee propagowania i upowszechniania postaw otwartości i poszanowania dla innych; przeciwdziałania wszelkim formom antysemityzmu, ksenofobii, rasizmu oraz innym postawom godzącym w godność człowieka.

Program Spotkań

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code