Przeżywanie Piękna

Grażyna

Spread the love

Piękno stworzenia jako odbicie niewyobrażalnego piękna Stwórcy

Grażyna

Iluminacje

Chcę pisać o takich momentach przeżywania piękna, które są jednocześnie moim osobistym spotkaniem z Bogiem. To iluminacje. Otwierają zmysły mego serca, tak że i ja staję się piękna – dostrzegam całe bogactwo, jakie złożył Bóg we mnie – swoim dziecku. One utwierdzają moją wiarę – już nie wysiłkiem woli, czy z polecenia rozumu, ale całą swą osobą: sercem i uczuciami wiem, że On jest, to On osobiście właśnie mnie zapewnia, że Jego Miłość Bezbrzeżna jest mocna i trwała. I wreszcie zaczynam na nowo postrzegać świat jako Jego dar dla mnie – piękny, cenny dar.

Spektakl w naturze

Koncert świateł, dźwięków, barw i ruchu dał mi doświadczyć Pan na górskiej łące pod Butorowym Wierchem. Wysokie wierzchołki drzew pogładził dłonią wiatr. Olbrzymy posłusznie ugięły się … a szum trwał. Obłoki spiętrzone rozsuwał po niebie, zasłaniając i odkrywając słoneczne nici. Przepędzał baranki, kłęby, kule raz w tę, raz w tamtą stronę. A na zielonym skłonie zbocza falowały kształty cieni i blasku, bieli, szarości i złota, podszyte soczystą życiodajną zielenią. Koncert trwał. A moje serce topniało w bezsłownej modlitwie-zachwycie.

W oddali pasterz przeganiał stado owiec. Spod lasu szli ojciec z córeczką. Mężczyzna tłumaczył dziecku, ze jest bezpieczne i za chwile będą w domu.

To wszystko dał mi Pan, bym była szczęśliwa.

Boża Miłość Bezbrzeżna

Ilekroć wracam myślą do tego obrazu, odradza się moja wiara w Bożą Miłość właśnie do mnie.

(Ps 23,1-20)

„Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego.
Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach.
Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć: orzeźwia moją duszę.
Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach przez wzgląd na swoje imię.
Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.
Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza.
Stół dla mnie zastawiasz wobec mych przeciwników; namaszczasz mi głowę olejkiem; mój kielich jest przeobfity.
Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną przez wszystkie dni mego życia i zamieszkam w domu Pańskim po najdłuższe czasy.”

Dodaj komentarz

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code