Redakcja

Jolanta Łaba

Spread the love

Ur. 22 maja 1976 roku w Bielawie (woj.. dolnośląskie). Ukończyła studia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego i w 2007 roku uzyskała tam tytuł doktora nauk teologicznych w zakresie religiologii. Podczas studiów uczestniczyła w warsztatach i konferencjach szkoleniowych (katechetyczne w zakresie metodologii pracy, dla kadry instruktorskiej z zakresu zarządzania zespołami i formowania ideowego w organizacji pozarządowej, dla doktorantów z zakresu teologii, dialogu międzyreligijnego i literaturoznawstwa).

Od 1994 roku czynnie działa w ZHP. W latach 2004-2007 pracowała w Głównej Kwaterze ZHP na stanowisku asystentki zastępcy Naczelnika oraz kierowniczki Wydziału Programowego. Od 2002 pracuje również w zespole wychowania duchowego i religijnego Głównej Kwatery ZHP. Nauczycielka etyki i religii w warszawskich szkołach oraz wykładowca Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zainteresowania: teologia (nauka społeczna Kościoła, t. moralna, t. duchowości, katechetyka, t. ekumeniczna, dialog międzyreligijny), religiologia (fenomenologia, filozofia, socjologia, psychologia, pedagogika i etnologia religii), metodologia badań teologicznych i interdyscyplinarnych, etnologia, antropologia kulturowa, pedagogika, harcerstwo (działalność publicystyczna, wydawnicza i szkoleniowa), plastyka, malarstwo i rękodzieło artystyczne.

Jest zamężna i ma troje dzieci. Mieszka w Konstancinie.

Blog w Tezeuszu

Rozprawa doktorska
Idee religijne w literaturze fantasy

Lista publikacji

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code