Wiadomości KAI

Duszpasterstwo świata cyfrowego

Spread the love

Duszpasterstwo świata cyfrowego

Jak co roku, w uroczystość świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała ogłoszony został temat najbliższego, 44. Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu w 2010 roku. Brzmi on „Kapłan i duszpasterstwo świata cyfrowego: nowe media na służbie Słowa”.

W informującej o tym nocie Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu podkreślono, że temat ten ma na celu nakłonienie kapłanów w trwającym Roku Kapłańskim, „do uznania nowych mediów za potencjalne wielkie dobro dla ich posługi Słowu”. Jest też „słowem zachęty do podjęcia nowych wyzwań, jakie niesie nowa kultura cyfrowa”.

Nowe media bowiem, „jeśli są właściwie znane i docenione, mogą przynieść kapłanom i wszystkim pracownikom duszpasterstwa bogactwo danych i treści, które kiedyś były trudno dostępne oraz ułatwiają formy współpracy i wzrost jedności nie do pomyślenia w przeszłości”. Dzięki nowym mediom ten, kto głosi i rozpowszechnia Słowo życia, może dotrzeć ze słowem, dźwiękiem i obrazem do pojedynczych osób i wspólnot na wszystkich kontynentach.

Jeżeli będą mądrze używane, „nowe media mogą stać się dla kapłanów i wszystkich zaangażowanych w duszpasterstwo cennym i skutecznym narzędziem prawdziwej i dogłębnej ewangelizacji i jedności. Będą nową postacią ewangelizacji, ażeby Chrystus kroczył drogami naszych miast i na progu naszych domów powiedział raz jeszcze: Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną ” – głosi nota Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu.

Tekst pochodzi z Wiadomości KAI nr.41

Zaprenumeruj ekai-tygodnik!

Dodaj komentarz

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code