Duchowość benedyktyńska

Kurs medytacji chrześcijańskiej

Spread the love

Kurs medytacji chrześcijańskiej

Już od kilku dni lato zagościło w pełni barw, ciepła, kwiatów i słońca. Takie okoliczności skłaniają nie tylko do lenistwa, ale przede wszystkim do podziwiania, obserwowania, czystego zachwytu nad pięknem stworzenia i przyrody. Aby ów zachwyt mógł w pełni zaistnieć mamy dla Państwa dwie propozycje.

okladka549.jpg

„Kurs medytacji chrześcijańskiej”, który – specjalnie dla Was – przygotował i poprowadzi O. Jan Paweł Konobrodzki OSB. Rozpoczniemy od podstaw – wyjaśnimy znaczenie słowa „medytacja”, zastanowimy się, po co właściwie medytować, aby powoli i stopniowo rozpoczynać przygodę z osobistymi ćwiczeniami medytacyjnymi i docierać do samego sedna. Nie trzeba się zapisywać ani nigdzie jechać! Będzie to kurs interaktywny w serwisie www.ps-po.pl (tutaj link do portalu). Wystarczy dołączyć do znajomych naszego profilu. Począwszy od 19 czerwca, przez 14 dni, codziennie wieczorem pojawiać się będą kolejne lekcje, każda z nich zakończona propozycją praktycznych ćwiczeń. Kolejne odcinki będą również zamieszczane w naszym profilu na facebook’u (tutaj link: www.facebook.com/opactwo).

okladka549.jpg

– Kiedy już ukończycie Państwo kurs medytacyjny, zapraszamy na kolejny,
pt. „Jak czytać Pismo Św.?”. Tym razem wykładowcą będzie O. Ludwik Mycielski OSB, benedyktyn z klasztoru w Biskupowie. Mało kto dzisiaj regularnie czyta Pismo Św. Jeszcze mniej osób robi to ze zrozumieniem i pełną świadomością. To świetna okazja, żeby dowiedzieć się, od czego zacząć, jak czytać, by zrozumieć nawet najtrudniejsze fragmenty i jak wygląda prawdziwe, benedyktyńskie Lectio Divina. Podobnie jak w przypadku kursu medytacji, nie trzeba się zapisywać, ani nigdzie jechać. To również będzie kurs interaktywny – facebook’owy (tutaj link: www.facebook.com/opactwo). i w serwisie www.ps-po.pl (tutaj link do serwisu). Rozpoczynamy 3 lipca, a kończymy 10 lipca.

Serdecznie zapraszamy!

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code