XXIII Tydzień Okresu Zwykłego,rok B1

czwartek

Spread the love

10 września 2015

Kol 3,12-17
Bracia: Jako wybrańcy Boży, święci i umiłowani, obleczcie się w serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość, znosząc jedni drugich i wybaczając sobie nawzajem, jeśliby miał ktoś zarzut przeciw drugiemu: jak Pan wybaczył wam, tak i wy. Na to zaś wszystko przyobleczcie miłość, która jest więzią doskonałości. A sercami waszymi niech rządzi pokój Chrystusowy, do którego też zostaliście wezwani w jednym Ciele. I bądźcie wdzięczni. Słowo Chrystusa niech w was przebywa z całym swym bogactwem: z wszelką mądrością nauczajcie i napominajcie samych siebie przez psalmy, hymny, pieśni pełne ducha, pod wpływem łaski śpiewając Bogu w waszych sercach. I wszystko, cokolwiek byście działali słowem lub czynem, wszystko czyńcie w imię Pana Jezusa, dziękując Bogu Ojcu przez Niego.

Ps 150,1-2.3-4.5
R: Wszystko, co żyje, niechaj chwali Pana.

Chwalcie Boga w Jego świątyni,
chwalcie na ogromnym Jego nieboskłonie.
Chwalcie Go za potężne Jego dzieła,
chwalcie za niezmierzoną Jego wielkość.

Chwalcie Go dźwiękiem rogu,
chwalcie na harfie i cytrze.
Chwalcie Go bębnem i tańcem,
chwalcie na strunach i flecie.

Chwalcie Go na dźwięcznych cymbałach,
chwalcie na cymbałach brzęczących:
Wszystko, co żyje,
niechaj chwali Pana.

Ewangelia: Łk 6,27-38
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Powiadam wam, którzy słuchacie: Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają. Jeśli cię kto uderzy w policzek, nadstaw mu i drugi. Jeśli bierze ci płaszcz, nie broń mu i szaty. Daj każdemu, kto cię prosi, a nie dopominaj się zwrotu od tego, który bierze twoje. Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie wy im czyńcie. Jeśli bowiem miłujecie tych tylko, którzy was miłują, jakaż za to dla was wdzięczność? Przecież i grzesznicy miłość okazują tym, którzy ich miłują. I jeśli dobrze czynicie tym tylko, którzy wam dobrze czynią, jaka za to dla was wdzięczność? I grzesznicy to samo czynią. Jeśli pożyczek udzielacie tym, od których spodziewacie się zwrotu, jakaż za to dla was wdzięczność? I grzesznicy grzesznikom pożyczają, żeby tyleż samo otrzymać. Wy natomiast miłujcie waszych nieprzyjaciół, czyńcie dobrze i pożyczajcie, niczego się za to nie spodziewając. A wasza nagroda będzie wielka, i będziecie synami Najwyższego; ponieważ On jest dobry dla niewdzięcznych i złych. Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. Dawajcie, a będzie wam dane: miarą dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrze wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie”.


Blogi Tezeusza – rozmawiamy o życiu i wierze


Być może w mieszkaniu lub domu obok twojego mieszka niewidomy, który by się ucieszył z twojej wizyty, by przeczytać mu gazetę. Być może mieszka jakaś rodzina, potrzebująca czegoś, co ma niewiele znaczenia w twoich oczach, jak, na przykład, opieka nad dzieckiem przez pół godziny. Jest tyle małych rzeczy, które są tak niewielkie, że wielu ludzi o nich zapomina.

Nie myśl, że trzeba być kimś prostym, aby zajmować się kuchnią. Nie sądź, że siadanie, wstawanie, pójście i przychodzenie nie mają znaczenia w oczach Boga.

Bóg cię nie zapyta, ile książek przeczytałeś, lub ilu cudów dokonałeś. Zapyta cię, czy czyniłeś jak najlepiej, z miłości do Niego. Czy możesz powiedzieć: „Zrobiłem jak najlepiej”? Nawet, jeśli to „najlepiej” miałoby okazać się porażką, to musi być to naszym „najlepiej”. Jeśli naprawdę kochasz Chrystusa, to najskromniejsza twoja praca będzie lepiej wykonana, z całego serca. Twoja praca poświadczy o twojej miłości. Możesz męczyć się w twojej pracy, możesz się w niej zabijać, ale dopóki nie wykonujesz jej z miłością to będzie ona nieużyteczna.

Matka Teresa z Kalkuty

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code