Słowo …przy kawie -I Niedziela Adwentu

Słowo przy kawie, to nowy cykl, spontanicznych, naturalnych, nie reżyserowanych, a czasem dowcipnych i refleksyjnych rozmów przy kawie o Słowie Bożym. Zaczynamy od I-wszej Niedzieli Adwentu:

https://www.youtube.com/watch?v=xPCULbgEF8w

 

 

7 Comments

 1. januszek73

  Informacja.

    Uprzejmie informuję pana Kazimierza, że x. Arkadiusz, to nie typowy celebryta a więc to nie ktoś, kto musi, zawsze i wszędzie pokazywać swój wizerunek.

     No i jeszcze informuję, technicznie, że kliknięcie w link niczym się nie różni od kliknięcia w stopklatkę yt. 🙂 i tu i tu występuje jeden "klick" a więc po co się czepiać ? Noo, po co kogoś poczuać bo widzi się (powiem dosadnie) pierdołę ? 

  Teraz do księdza :-), proszę się nie przejmować pastorem on stosuje typowe idealizacje i dewaluacje, no i nic na to nie poradzi, :-). 

  Pozdrowienia dla księdza i jego rozważań o adwencie, którego wogóle nie pojmują bracia odłączeni, że to jest czas radosny i "oczekiwanie na przyjście Pana".

   

   

   

   
  Odpowiedz
 2. lechowski

   a przyznam, że

   a przyznam, że włąśnie za bardzo chyba tego nie potrafiłem… i chętnie skorzystam z szybkiej instrukcji 😉

  PS

  .

  .a co do braci protestantów, to może niebawem ukaże się cykl na temat reformacji 

   
  Odpowiedz
 3. januszek73

  to nie o to chodzi.

    Tu nie chodzi o to, w jakiej formie są prezentowane treści, ale o fakt idealizowania, tego co się podoba i dewaluowania tego co się nie podoba i dam przykład. Pastorowi spodobało się rozważanie, to x. schlebia, ale i jeszcze chce uchodzić za experta nowych form przekazywania treści. Jednak w razie gdyby x. zaczął przytaczać treści, nie podchodzące pod gust jego i jemu podobnych braci, to by takiej "notki" nie zamieścił wogóle. No i tutaj jest szkopuł, który tkwi w idealizacji i podlizywaniu się aby jakoś, kogoś zaczepić – "a nuż uda się go przekabacić na swoją stronę".

      Nie wierzy ksiądz – to proszę zamieścić takowe "rozważania przy kawie, np. o pobożności Maryjnej. Gdyby x. to zrobił, to pastor by skrytykował, ale na pewno nie udzielał by wtedy porad z rodzaju zamieszczonych. 

  Taki proceder, idealizowania, jest bardzo powszechny w pewnych grupach i niestety jakoś skutecznie działający a potem raniący.  No, ale ja tam nie zabraniam x. pisać, nawet o braciacach odłączonych (ciekawe, że pastor, nawet takiego stwierdzenia nie trawi 🙂 ), tylko jakoś tam przestrzegam, ale x. zrobi to co chce i nie mi na to wpływać :-). W każdym razie, to jest wybór księdza, no i amen :-).

   

   
  Odpowiedz
 4. Kazimierz

  zatem

   ądanej stronie you tube, klikamy udostępnij, potem poniżej wybieramy umieść na stronie, wyświwetla się nam link, który kopiujemy i wówczas przechodzimy na stronę tezeusza. Pod ramką tekstu, powyżej np. tu klawisza dodaj komentarz  jest możliwość wyłączenia edytora tekstu, klikamy tam i wałoby wcześniej jakoś zaznaczyć sobie gdzie ma być nasz you tube , np. gwiazdkami ******* bo jak już wyłączymy edytor, to będą same robaczki. 

   

  Włączamy edytor tekstu i gotowe. 

  POzdrawiam serdecznie Kazik J.

   

   

   

   
  Odpowiedz
 5. zk-atolik

  Jaki wybór i przekaz?…..

    Ks. Arkadiuszu – proszę wybaczyć brak komplementów i uprzejmie zastanowić się, oraz ewentulnie rozwaźyć:

  • jak odbiorcy YT i czytelnicy komentarzy mogą reagować na prezentowany przekaz, w tym kilka pozornie mało znaczących spraw?  

  Mianowicie m.in. na: dedykowaną "nowoczesną" formę przekazu słowa Boźego, czyli wizję tj. wnętrze lokalu i fonię – jazzowe tło muzyczne. Więc chyba wybór niezbyt stosowny, bo treści powaźne, a formuła jednak luzacka i rozpraszająca tzn. dominuje nie duch namysłu i skupienia, lecz klimat, nastrój świecki i kawiarniany. 

   Takźe na skłonność, a moźe świadomy wybór – rozmawiania jedynie z wybranymi interlokutorami. Przecieź intencje i wpisy Pana Kazimierza są dostatecznie czytelne, a Pana Janusza chyba – nie zasługują na ich zignorowanie?……

  Ps. W necie juź nie brakuje godnych naśladowania wzorców – jak moźna w celach zboźnych umiejętnie wykorzystywać YT?…… i coraz bardziej wiarygodnie przekazywać słowo Boźe.

  Szczęść Boźe!

   

    

   
  Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code