Post

 

 BROŃ ŚWIĘTYCH

Co jest gorsze dla naszego organizmu chwilowy brak pożywienia, czy chroniczny nadmiar żywności? Sprawa jest prosta i bezsporna – lepiej czasami nie dojeść niż stale się obżerać.
Żyjemy w społeczeństwie, którego główną siłą napędową jest konsumpcjonizm. Konsumpcjonizm to postawa polegająca na, nieusprawiedliwionej rzeczywistymi potrzebami, konsumpcji dóbr materialnych i usług. Jest on filarem ekonomii nie tylko naszego kraju, ale całej cywilizacji.
Brak wzrostu konsumpcji prowadzi do recesji, a tego bardziej niż szatana boi się świat. Wielcy tego świata, dysponujący masowymi środkami przekazu, wmawiają nam, że wyznacznikiem jakości życia jest konsumpcja – czym więcej posiadasz, tym jesteś szczęśliwszy.  Ale przecież nie jest to prawdą, tak jak długotrwały nadmiar pokarmu prowadzi do wielu ciężkich chorób, tak nadmiar dóbr materialnych zniewala duszę człowieka.
Żyjemy w toksycznym społeczeństwie – zamieniamy żyzną, urodzajną Ziemię w globalny biznes. Komercjonizm to nowa religia – zysk uświęca środki. Ażeby produkować więcej żywności zatruwamy środowisko – zatruwamy samych siebie. Jemy niezdrową żywność, pijemy uzdatnioną (bo była zatruta) wodę, oddychamy zanieczyszczonym powietrzem – sami się zabijamy – to jest kolejna – trzecia „wojna światowa”.
Czas Apokalipsy już nadszedł !
Nasze umysły zalewane są nadmiarem informacji, których nie jesteśmy  w stanie zweryfikować. Ulegamy zwiedzeniu i stajemy się niewolnikami systemu ! Wydaje się, że wszystkie narody postanowiły walczyć z naturalnym bożym porządkiem świata. Nadszedł czas Wielkiego Ucisku!
Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego Bóg pozwala ludziom niszczyć jego własność?
Ojcowskie serce Boga jest bardzo cierpliwe – miłość nie szuka swego i wiele potrafi znieść.
„Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli” (Jan1,11) – już nieraz Bóg wyciągał swoją miłosierną rękę w stronę ziemian, ale nieliczni to zauważyli i docenili – niestety nadchodzą czasy, gdy dni sądu zastąpią lata łaski.
Co robić, aby nie ulec demonicznej presji komercjonizmu i konsumpcjonizmu ?
Dobrowolne, czasowe wyrzeczenie się pokarmu jest zbawienne nie tylko dla ciała, ale i dla umysłu. W zmaterializowanym świecie  bronią świętych jest post !

 

 

 

 

Komentarz

 1. elik

  Konsumpcja medialnego przekazu

  Proszę zauważyć, że przedstawione zagadnienia, kwestie , bądź sprawy dot. konsumpcjonizmu we wspłóczesnym świecie już nie ograniczają się, do żywności, ani dóbr materialnych, czy handlu i usług w tradycyjnym rozumieniu. Ponieważ jedną z najgroźniejszych, a obecnie powszechnie oferowanych społeczeństwu "usług" jest medialny przekaz głównego nurtu tzw. mainstream-owy.

  Z założenia winien on być zaszczytną misją informacyjną, a nawet ofertą edukacyjną i pożądaną "strawą". A jest w istocie ideologią, propagandą – wyrafinowaną trucizną, a nawet zbrodniczym narzędziem i znaczącą częścią systemu władzy. Wykorzystywaną i wmierzoną w RP (ponoć państwie jeszcze demokratycznym) nie tylko przeciwko opozycji parlamentarnej, lecz również wobec większości obywateli, bo ich nie tylko dezinformuje – czyni w głowie zamęt, lecz również zniewala, uzależnia, także narkotyzuje tj. celowo usypia, bądź aktywizuje albo coraz bardziej deprawuje, demoralizuje etc.

  Dodatkowo ten przekaz ma sprawiać byśmy otworzyli portfele i wydawali pożyczone w banku pieniądze nie na to, co jest potrzebne, użyteczne i konieczne, a dostarczają producenci, wytwórcy, rzemieślnicy, rolnicy, czy inni pracownicy, lecz na to, co wskażą nadgorliwi funkcjonariusze systemu, w tym potentaci medialni w reklamach.

  Najprostszą i skuteczną obroną, przed tym szczególnym atakiem i zagrożeniem rzeczywiście jest radykalny post tzn. wyłączenie telewizora i rezygnacja z lektury codziennej prasy. Ludzie jednak mają dość wrażliwe serca i chcą nadal wierzyć, że jednak nie traktuje się ich, jak idiotów, czy po prostu jak owo "bydło", ale że coś tam w tym przekazie jest ważnego, dobrego i pożytecznego.

  Szczęść Boże!

   

   
  Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code