Od dziś blogi na wideo

Wspominałem kiedyś, że planuję rozwijać “Tezeusza” w stronę portalu multimedialnego. Myślałem wstępnie o rozwijaniu nagrań dźwiękowych, ale po zastanowieniu zdecydowałem, że trzeba pójść dalej, w kierunku obrazów ruchomych, czyli wideo. Zaczniemy od nagrywania części tekstów archiwalnych Tezeusza, a następnie bieżących blogów w formie wideo, autonomicznie lub dołączanej do tekstu. Chcę nagrać część swoich starszych blogów i blogi bieżące na wideo. Będę też zachęcał innych Autorów i Autorki “Tezeusza” do nagrań własnych tekstów w formie audio lub wideo. Stopniowo będziemy nasycać cały portal inteligentnym, mówionym obrazem.

“Tezeusz” pozostanie wierny kulturze słowa, mądrego i jasnego. Uważamy tekst pisany i mówiony za podstawową formę przekazu. Natomiast wizulalizacja tekstów jest ukłonem w stronę współczesnej kultury obrazkowej. Ufam też, że dobre teksty czytane lub mówione w dobrej interpretacji, zwłaszcza przez ich Autorów i Autorki, mogą zwiększyć siłę wyrazu i inspiracji słowa pisanego. Wiem również, że dla niektórych osób, słowo słuchane lub widziane poprzez obraz jest bardziej satysfakcjonującą formą przekazu.

Pierwsze filmiki będą zupełnie amatorskie, proszę więc o wybaczenie ich nie najwyższej jakości wynikającej z braku odpowiedniego sprzętu i profesjonalnych kompetencji w tej dziedzinie. Swoje blogi będę publikował w YouTube.pl – dając bezpośredni obraz do blogów w “Tezeuszu” – ale z czasem chciałbym, żeby można je było przechowywać i odtwarzać wprost z naszego portalu. Będziemy również doskonalić bazę sprzętowo-programową związaną z produkcją wideo.

Ciekaw jestem Waszych reakcji na tę nową formę rozmowy. Zapraszam do słuchania i oglądania Blogów wideo w Tezeuszu! Życzę miłej zabawy i owocnych inspiracji.

Powitanie

Pięknem wniebowzięci. Homilia na uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Nie wiemy, kim jesteśmy

Jesteśmy darem

Andrzej Miszk – Pozostałe blogi i teksty

Mój kanał filmowy w YouTube

 

16 Comments

 1. Kazimierz

  Brawo, bardzo mi się podoba

  Brawo, bardzo mi się podoba i daje duże możliwości. Zawsze preferowałem słowo mówione zwłaszcza w Bożych sprawach.

  Oby tak dalej!

  KJ

   
  Odpowiedz
 2. Anonim

  A mnie sie bardzo

  A mnie sie bardzo podoba!
  Brawo!
  A jak niektorzy maja skojarzenia, no to cóz…zawsze beda miec. To ich problem. Cokolwiek sie zrobi ludzie zawsze cos powiedza i skomentuja.
  Uwazam ze jest OK. Tylko 9 min tekst jest nieco nuzacy do słuchania. Ale moze to tylko ja to tak odbieram.

   
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Dobrze by było zmieniac

  Dobrze by było zmieniac ujecie, lub robic z lekkiej dali.
  Wg mnie jest za duze zblizenie i moze byłoby wskazane zrobic cos w rodzaju rozmowy z druga osoba. Jedna twarz i to z bliska w jednakowym ujeciu po chwili nuzy.

   
  Odpowiedz
 4. ajendryczko

  Kazimierzu, dlaczego

  Kazimierzu, dlaczego uważasz, że lepiej było tego nie nagrywać? Uzasadnij swoje stanowisko. Kłóci się to z Twoim poprzednim wpisem. Pozdrawiam,

   
  Odpowiedz
 5. Anonim

  Jeszcze dorzuce nieco
  1/

  Jeszcze dorzuce nieco
  1/ kamera nieco zniekształca twarz, dlatego radziłabym jeszcze oddalic.
  2/Tło z ksiazkami – bardzo dobre.Szkoda ze nie mozna dodac jakichs innych ujęć np kwiat, ptaszek, chmury, nawet widok z okna – migawka.
  3/ Andrzeju wg mnie za bardzo patrzysz w jeden punkt w obiektywie i to sztywno. Mniej sztywnosci, wiecej luznego ruchu, usmiech, akcent dłonia, spojrzenie nawet w bok, jakis przerywnik w obrazie. Mniej monotonii w barwie głosu.

  To tak mi sie wydaje…

   
  Odpowiedz
 6. Kazimierz

  Do Andrzeja J, wpis nr 7,

  Do Andrzeja J, wpis nr 7, pierwszy wpis uczyniłem po pierwszym nagraniu, drugi po homili ?Pięknem wniebowzięci?: Homilia na uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, może i się kłócą, ale tak są nagrane, że wszystko jest razem.
  Uważałem Tezeusza za portal, dla którego Biblia jest najważniejsza, ale cóż, zapomniałem chyba, że wiekszość twórców to katolicy i kult Marii matki Jezusa jest żywy w nich. Niestety nie podzielam takich wierzeń, ale nie liczę również na to, że ktokolwiek ze względu na mnie będzie się trzymał Biblii.
  Pozdrawiam cię również serdecznie.

  Do wpisu nr 9 JK, informacja – nie jestem niczyim cenzorem, a blogowicze i forumowicze mają wolność w tym aby na tym portalu pisać co uważają za stosowne, w ramach regulaminu, i ja to czynię również. A mój wpis, to moje bardzo osobiste odczucie.

  Pozdrawiam

   
  Odpowiedz
 7. ajendryczko

  Dziękuję za wyjaśnienie,

  Dziękuję za wyjaśnienie, Kazimierzu. W tym kazaniu tak wiele diakon Andrzej mówi o pięknie kobiety, o pięknie każdego z nas, które to piękno nie będzie zniszczone, że z zapartym tchem czytałem i słuchałem tego kazania. W tym kazaniu słyszę o Maryi w zupełnie innym tonie, niż w kazaniach kardynała Stefana Wyszyńskiego, które na długo zraziły mnie do Bogurodzicy. I za to przybliżenie Maryi jestem Andrzejowi bardzo wdzięczny.

   
  Odpowiedz
 8. ajendryczko

  I jeszcze prośba o pomoc.

  I jeszcze prośba o pomoc. Kilka dni temu, gdzieś w Tezeuszu, znalazłem trzy następujące po sobie artykuły o zwiastowaniu: Pierwszy – Andrzeja Miszka, drugi – chyba Dariusza Piórkowskiego i trzeci – nie pamiętam. Chciałbym jeszcze raz wejść na te strony, ale nie potrafię. Pozdrawiam,

   
  Odpowiedz
 9. Kazimierz

  Tak Andrzeju, ja pisałem na

  Tak Andrzeju, ja pisałem na blogu Małgorzaty, która opisywała drugie spotkanie biblijne, i użyłem słowa zwiastowanie, wyjaśniłem tam co przez to rozmumiem i dodałem nieco z moich rozważań na temat pracy za denara robotników w winnicy.

  Pozdrawiam serdecznie KJ

   
  Odpowiedz
 10. ajendryczko

  Kazimierzowi oraz

  Kazimierzowi oraz Małgorzacie, w kolejności wpisów, bardzo dziękuję. Oczywiście zanim porosiłem o pomoc spróbowałem swoimi umiejętnościami wyszukać te teksty, ale niestety. Dziękuję i pozdrawiam,

   
  Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code