Moje i Twoje serce

 
Rozważanie na Wielki Wtorek, rok B1

Rekolekcje2015_black.jpg

Zabierz mi grzechy moje

pierwsze

ostatnie

wszystkie

lecz serce głupie ocal

przykryj figowym listkiem

(Jan Twardowski, Ocal)

 

Serce Judasza. Serce Piotra. Serce Umiłowanego Ucznia. Serce Jezusa.

Moje i Twoje serce.

Judasz, który kalkuluje, wybiera, a dopiero potem słucha serca. Za późno jednak i nie zdąża otworzyć się na przebaczającą moc miłości. Czuje się niegodny.

Piotr, który chce widzieć jakby tylko sercem. Poryw serca okazuje się jednak niewystarczający. Ale tak czy inaczej – od porywu do porywu – trwa wiernie.

Umiłowany Uczeń. Oddany, ufny. Z sercem zakochanym i wpatrzonym.

Jezus. Z sercem kochającym wszystkich. Mieszczących w sobie każdego.

Ja. Nieraz chcący pomagać wszystkim. Innym razem marzący o życiu w klasztorze na szczycie góry. Z sercem otwartym, lecz ostrożnym. Kochającym, ale wciąż niepewnym.

A Ty? Jaki dziś jesteś? Jakie jest Twoje serce?

Gdzie byś nie był, ile nie miałbyś czarnych kart w swoim życiorysie, jak bardzo poranione i niedostępne nie byłoby Twoje serce… – wiedz, że i ono ma miejsce w sercu Jezusa. Bezpieczną przystań miłości, która zawsze przebacza. Nawet jeśli tego nie czujesz. Nawet jeśli nie wiesz już, co powinieneś czuć.

Modlę się, byś doświadczył tej miłości, przebaczenia i wyciągniętej dłoni Jezusa w każdym napotkanym człowieku. Jeśli jej tam nie spotkasz, chwyć go za rękę i razem szukajcie. Znalazłszy zaś, nie zostawiaj tego dla siebie, a daj innym. I tak krok po kroku, człowiek za człowiekiem, razem z Jezusem, wszyscy zmartwychwstaniemy. Amen.

Moje_serce.jpg

Rekolekcje Wielkopostne 2014

Rozważania Rekolekcyjne

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code