Ateistyczny obóz letni

W Somerset (Wielka Brytania) rozpoczął się ateistyczny letni obóz, który ma stanowić „alternatywę bez Boga” w stosunku do obozów organizowanych przez skautów i organizacje kościelne.

W obozie bierze udział 24 dzieci w wieku 7 – 17 lat. Poprzez różnego rodzaju zajęcia zachęca się je do sceptycznego i krytycznego myślenia. Jedna z organizatorek mówi: „próbujemy naprawdę wprowadzić dzieci na drogę filozoficznego myślenia, ale tak, aby nie zdawały sobie z tego sprawy”.
 
 
 

Komentarz

  1. ahasver

    Należy walczyć z podobnymi “alternatywami”.

    Nie popieram obozów chrześcijańskich,w których dochodzi do prania mózgu (np. Jesus Camp) i nastawiania ideologicznego dziecka na używanie niedefiniowalnego, a więc przeczącego zasadom komunikacji pojęcia – wytrychu, jakim jest Bóg, ale frakcja ateistyczna nastawiona na naiwnie pozytywistyczny sposób myślenia może przyczynić się do wyzucia dziecka z abstrakcyjności myślenia, a przyczyniając się do odcięcia tożsamości od wielkiego ładunku symbolicznego i znaczeniowego, jaki historia ludzkości wykreowała za pomocą pojęcia Boga, pozbawi je emotywności i transcendującej empatii, przez co nie będzie w stanie zrozumieć świata sztuki, a tym bardziej historii myśli humanistycznej. Ponadto ateiści, próbując zmanipulować giętki i podatny na wpływy umysł dziecka, postępują dokładnie tak samo jak sekciarze, których o to samo oskarżają. Pojęcie Boga, a także istnienia bądź nie istnienia transcendentnej substancji jest zagadnieniem zbyt poważnym na umysł dziecka. Rozumiem alternatywę pod postacią np. obozu filozoficznego lub artystycznego, ale "obóz ateistyczny" – to już jakieś hitlerjugend w nowszej wersji… 

     
    Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code