66. rocznica ludobójstwa na Wołyniu

pawlokoma.jpg

Zamordowani Polacy wołają o pamięć – pisze w rocznicę tragicznych wydarzeń na Wołyniu – „Aspekt Polski”, miesięcznik Katolickiego Klubu im. św. Wojciecha.
 
W nocy 11 lipca 1943 r. Ukraińcy zaatakowali Polaków mieszkających na Wołyniu i ich bestialsko, bez różnicy płci i wieku – zamordowali. Mija 66 lat od tych tragicznych wydarzeń.
 
Tych zbrodni nie wolno nam zapomnieć, tym bardziej, że oprawcy nie ponieśli kary. Dziś wciąż zbyt mało wiemy o ukraińskich zbrodniach na Polakach. Przez lata milczały o tym media, historycy, do dziś próżno szukać informacji na ten temat w szkolnych podręcznikach. Żyje już niewielu świadków tamtych wydarzeń z tych nielicznych, którym udało się przeżyć.
Przez lata trwają batalie o możliwość upamiętnienia miejsc zbrodni Ukraińców na Polakach, dziś znajdujących się w większości na terenie państwa ukraińskiego. Do dziś Ukraińcy zakłamują prawdę o tym ludobójstwie nazywając je walką o niepodległe państwo ukraińskie.
 
Dlatego tak ważna jest edukacja, do odegrania mają swoją rolę media, a uroczystości organizowane w hołdzie pomordowanym powinny mieć jak najwyższą rangę i godną oprawę. Szkoda, że nie rozumieją tego najwyższe władze państwowe.
 
 
 
 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code