,

Życzenia wielkoczwartkowe

,, Ja za nimi proszę, nie proszę za światem, ale za tymi, których Mi dałeś, ponieważ są Twoimi… Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno. ..Ja im przekazałem Twoje słowo, a świat ich znienawidził za to, że nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata. ..Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał” (J 17).

Modlitwa Arcykałańska Jezusa Chrystusa jest błaganiem człowieka zbliżającego się ku końcowi, ku ,,wykonało się”. Jest to zatem swoisty duchowy testament i wskazanie drogi dla grupki uczniòw, ktòrzy już za chwilę rozproszą się jak wystraszone dzieciaki… 

Modlitwa arcykapłańska jest wskazaniem drogi dla każdego z nas, niezależnie od tego, czy nosi mitrę, sutannę, krawat czy roboczą bluzę. 

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. To także kolejny etap rodzącego się Kościoła… Duchowy testament Jezusa odczytany w kontekście wiekoczwartkowym niech stanie się okazją do wypowiedzenia życzeń Kościołowi. 

Życzę Tobie, Kościele – moja miłości!, abyś był znienawidzony i ukochany zarazem. Znienawidzony przez tych, ktòrym jesteś niczym sòl na rozdartą ranę. Znienawidzony z powodu wierności aż do końca Ewangelii. Aby Cię opluwali nie z innego powodu, jak tylko umiłowania Chrystusa. 

Życzę Tobie, abyś był szczerze kochany przez Twoje dzieci, przez wszystkich ochrzczonych i ludzi dobrej woli. Abyś był kochany przez tych z prawa i lewa, abyś był prawdziwie miłowany przez Tomasza Terlikowskiego i abp.Tadeusza Pieronka, abyś jaśniał i stawał się domem dla Krakowa i Torunia…, bo wszyscy, w to głęboko wierzę, chcą jednego – aby imię Chrystusa było uwielbione i aby tylko On wzrastał… 

Życzę Tobie, aby słabość i przewrotność naszych poranionych serc nie przysłoniła bijącego w Tobie, Kościele, serca Bożego… Jesteśmy słabi, obrastamy pychą, oklejamy się przyzwyczajeniem… Ale to dobrze, bo dzięki temu wiemy, że tak naprawdę tylko On jest… A ja, a Ty mamy odbijać Jego światło i przekazywać Jego naukę. 

,,Aby wszyscy stanowili jedno”. Aby zakończyli nawet najmądrzejsze dyskusje i najświętesze nawet debaty i przemówili jednym sercem, jednym głosem, aby mòwili o swojej miłości do Ciebie. Tylko wtedy świat uwierzy i przylgnie do Ciebie. 

Kościele, stań się dla nas domem, w ktòrym jedynym językiem jest miłość i porwij nas ku sobie, abyśmy zapatrzeni w Chrystusa wszyscy stali się ludem w drodze, ktòry ramię w ramię idzie razem ze śpiewem na ustach: Niech imię Pana będzie pochwalone.

 

 

Komentarz

  1. adi

    Dzis wiekopiatkowe gluche

    Dzis wiekopiatkowe gluche milczenie ktore wyraza wiecej niz slowa. Bol, smutek, zawiedzenie, rozgoryczenie tym co nasze i tym, co swiata. Z tym wszystkim czlowiek sam sobie nie poradzi…predzej czy pozniej rozsypie sie jak krysztal w zetknieciu z twardym brukiem . Dlatego potrzebuje Ciebie o Chryste i jak dobrze, ze mi Ciebie ciagle brakuje…

     
    Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code