Zostań w domu! Nie głosuj!

Dziś podzielę się z Wami informacją o ciekawej akcji. Poczytajcie i zobaczcie sami:

Po obejrzeniu ostatniej debaty w TVP, gdzie kandydaci ścigali się, kto potrafi zawrzeć mniej treści w swoich słowach, przełączyłem telewizor na inny kanał. Chwilę później usłyszałem, gdy młoda pani uśmiechając się do mnie, arbitralnym tonem poczucia opowiadania prawd oczywistych, powiedziała – najważniejsze jest iść na wybory (…)

 

v:* {behavior:url(#default#VML);}
o:* {behavior:url(#default#VML);}
w:* {behavior:url(#default#VML);}
.shape {behavior:url(#default#VML);}

Normal
0
21


v:* {behavior:url(#default#VML);}
o:* {behavior:url(#default#VML);}
w:* {behavior:url(#default#VML);}
.shape {behavior:url(#default#VML);}

Normal
0
21


Jeżeli uważasz, że hasło – "nie ważne na kogo głosujesz, tylko idź na wybory" jest po prostu idiotyczne w swojej istocie, to powiedz o apelu innym. Może się zastanowią. A jeśli nie, to trudno. To zmarnujesz im kolejne 30 sekund życia.Bo moim zdaniem, to NA KOGO się głosuje na decydujące znaczenie. I ten, kto ocenia kandydata po kolorze krawata, powinien dla dobra wszystkich, zostać w domu.

Zapraszam na stronę akcji: www.zostanwdomu.pl

 

 

Komentarze

  1. zibik

    Jaka rada, taka postawa obywatelska i skutki?……

    "Zostań w domu ! Nie głosuj !" – wg. mnie to absolutnie nie jest właściwa (roztropna i odpowiedzialna) rada, ani dobra (pożądana) obywatelska postawa :

    Zdecydowanie lepiej jest uświadomić jeszcze niezbyt zorientowanym osobom – czym jest?…….i – jakie powoduje skutki?……

    Rezygnacja z prawa uczestnictwa w dowolnych wyborach, a teraz w głosowaniu tj. w wyborach demokratycznych Prezydenta RP.

    Przecież to jest wyraz lenistwa, wygodnictwa i głupoty tzw. grzech zaniechania (zaniedbania), który powoduje nie tylko niską frekwencję, lecz określone skutki i następstwa.

    Zwielokrotniony grzech stanowi potencjalne zagrożenie wyboru kandydata miernego, zdecydowanie gorszego, lecz ferowanego, przez elektorat zdyscyplinowany, zdezorientowany i zmanipulowany, ale nie koniecznie prawy (sprawiedliwy i przyzwoity).

    Szczęść Boże !

     

     
    Odpowiedz
  2. leszek.s

    wybory

    Zniechęcanie do aktywnego uczestnicta w wyborach przez duchownch to wyraz szczególnie niebezpieczych praktyk. Powodują obojętność społeczeństwa a w konsekwencji jeszcze wieksze pole popisu dla populistów i manipulantów. Wyobrażam sobie że gdyby kandydatem na prezydenta był pastor to autor powyższego tekstu grzmiałby z trybuny jaką to nieodpowiedzialnością jest niegłosowanie. Chodzi nawet o to żeby ludzie zachowali umysł zdolny przeanalizować aktualną sytację,by pozostawili w sobie umysł krytyczny a nie odrzucający wszystko jak leci.

     
    Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code