„Media zniewalają człowieka”

                        Na stronach Naszego Dziennika ważny tekst ks. bp-a Adama Lepy, pt: „ Media zniewalają człowieka”. Jest ważny i jest bardzo aktualny, bardzo na czasie. Każdy się może o tym przekonać czytając i porównując to co przeczytał z własnymi obserwacjami. Ja zrobiłem to w odniesieniu do Wiadomości programu I TVP oraz Wydarzeń Polsatu. Potwierdzam zdecydowanie prawdę słów biskupa Lepy. Takich „kanałów” informacyjnych jak TVN czy Onet już od długiego czasu nie oglądam i nie przeglądam, więc nie mam porównania. Jest raczej pewne, że manipulacje informacyjne będą się nasilały w związku ze zbliżającymi się wyborami. Fałsz i zakłamanie mediów jest wielkim złem naszych czasów i naszej rzeczywistości.

 

Komentarze

 1. eskulap

  Panie Janie,obwawiam się,

  Panie Janie,

  obawiam się, że ulega Pan złudzeniu.

  Zakłada Pan bowiem bezstronność "Naszego Dziennika", lecz powiedzmy sobie szczerze jest to organ prasowy pewnej opcji politycznej, z czym redakcja bynajmniej się nie kryje. Świadczy o tym politycznym zaangażowaniu fakt, że poparcie mają tam pewni kandydaci, zaś ich rywale w walce o głosy i mandaty PE są postponowani i przedstawiani w negatywnym świetle. Na tym właśnie polega walka polityczna przy użyciu prasy, a to że mówi się o jedynej własnej słusznej racji jest jedynie jej koronnym potwierdzeniem.

  Moim zdaniem, nie powinien Pan tematów wyborczych (porównań, ocen i oskarżeń różnych mediów) tutaj publikować. 

  Dlaczego jestem tego zdania?

  Bo jest to forum chrześcijańskie i w okolicznościach rozważań religijnych nie przystoi pouczać innych o polityce, optować, nakłaniać, czy zohydzać etc.

  W kwestii polityki, każdy ma swój rozum, swoje zdanie i prawo głosu i nie należy nikomu tutaj tubą w ucho trąbić.

  pozdrawiam,

  Eskulap 

   
  Odpowiedz
 2. jantadeusz

  @Eskulap

  Proszę Pana.

  Właśnie przed chwilą odczytałem Pana komentarz i może trochę zbyt pośpiesznie Panu odpowiadam.

  1. Zapewniam Pana, że nie ulegam żadnym złudzeniom.

  2. Nie zakładam bezstronności "Naszego Dziennika"

  3. Nie wiem, czy "Nasz Dziennik" jest to " organ prasowy pewnej opcji politycznej" i jaką opcję ma Pan na myśli. Wiem natomiast, że publikuje m.in. wypowiedzi biskupów, a więc pasterzy mojego Kościoła i nie znajduję żadnych powodów, żebym ja, członek tego Kościoła, miał się do tych wypowiedzi nie odnosić, czy też na nie, nie wskazywać w swoich komentarzach. Będę to robił zawsze kiedy tylko uznam to za właściwe a Pana "apele" nic w tym zakresie nie zmienią.

  4. Pana sugestie, że ja "pouczam innych o polityce, optuję, nakłaniam, czy zohydzam" – są kłamstwem. Dowodem tego kłamstwa są moje wpisy.

  5. Jeśli chodzi o ostatnią poruszoną przez Pana kwestię –  nie będę się odnosił. Naprawdę nie chcę sprawiać Panu przykrości.

  I ja również pozdrawiam.

   
  Odpowiedz
 3. eskulap

  @Autor

  Panie Janie,

  myślę, że każdy rozstrzygnie w swoim umyśle i sumieniu o "prawdzie" w "Naszym Dzienniku".

  Głoszenie "prawdy":

  – o celowo rozpylonym helu

  – o bombie magnetycznej

  – o rzekomym trotylu

  – o pancernej brzozie

  – o krwi na rękach Tuska

  W ostanim przypadku jest to nie tylko oskarżenie bliźniego o udział w morderstwie, lecz jest to także oskarżenie człowieka będacego demokratycznie wybranym premierem RP. Jest to zatem bezpodstawne oszczerstwo wobec praworządnych władz własnej Ojczyzny.

  I w tym kontekscie odczytuję sens zacytowanych przez Pana słów biskupa Adama Lepy że "Fałsz i zakłamanie mediów jest wielkim złem naszych czasów i naszej rzeczywistości."

  pozdrawiam,

  Eskulap

   
  Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code