Zespół Zdurnienia Przedwyborczego (ZZP)

 

Zespół Zdurnienia Przedwyborczego (ZZP)

Etiologia wymaga odrębnych, obszernych opracowań z zakresu percepcji, postrzegania i rozumienia świata, znajomości mechanizmów społeczno-politycznych, a także wiedzy o państwie i prawie, ustrojach politycznych i systemach sprawowania władzy.

Specjalna edycja dla chrześcijan powinna obejmować ponadto wiedzę o nauce społecznej Kościoła a także o neopogaństwie ludzi ochrzczonych, na przełomie II tysiąclecia.

Dydaktyka i metodologia opracowań powinna uwzględniać zdolności rozumienia głównie tych czytelników, którzy w w1989 roku (określanym jako rok przełomowy dla Polski i Polaków a także dla Europy) mieli co najmniej 18 lat, co pozwalało im uczestniczyć w wyborach. (Dzisiaj są to więc osoby w wieku 43 lat).

Statystyczni przedstawiciele tej grupy obywateli doznających dzisiaj Zespołu Zdurnienia Przedwyborczego – praktycznie przez całe swoje życie wzrastali w rzeczywistości społeczno-politycznej, odległej od stanu normalności. Była to rzeczywistość w której świadomość przeciętnych obywateli kształtowana była pod wpływem zakłamanej i agresywnej propagandy politycznej – partyjno- rządowej. Po roku 1989, do chwili obecnej, w Polsce nie stworzono mechanizmów ustrojowych, konstytucyjnych, które realnie uniemożliwiałyby zawłaszczanie telewizji publicznej przez partię będącą aktualnie u władzy i czynienie z tej telewizji tuby propagandy partyjno-rządowej, przez co i dzisiaj, z użyciem współczesnych technik manipulacji, pełni ona taką rolę. Jest to jedną z głównych przyczyn (ale nie jedyną) ukształtowania takiej obywatelskiej świadomości która jest niezmiernie podatna na Zespół Zdurnienia Przedwyborczego. Byli tacy, którzy twierdzą, no a przynajmniej jeszcze stosunkowo niedawno twierdzili, że na ogół coś – np. świadomość, ludzki umysł, myślenie a i co za tym idzie rozwój i osobowość człowieka – są efektem zewnętrznych bodźców działających na jednostkę. No, a jeśli tak … to nie ma co się dziwić;   „ A co się dziwisz?”, jak mówiła mała Eugenia w niezwykłym filmie Jana Jakuba Kolskiego „Jasminum”- A co się dziwisz że masz dzisiaj we łbie to co masz, skoro przez tyle lat ( a właściwie przez całe TWOJE życie) pakowano ci do tego łba, to co pakowano. Dlatego nie dziw się, że i przed tymi wyborami jesteś zdurniały. To Zespół Zdurnienia Przedwyborczego ( ZZP).

 

To absolutnie nie dotyczy tych którzy nie zdurnieli i ich wszystkich serdecznie pozdrawiam w poniedziałkowe południe, sprzed mojego okna za którym jak na razie ani znajomej sroki, ani nawet franciszkańskiego wróbla nie widać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code