Zespół Zdurnienia Przedwyborczego (ZZP)

 

Zespół Zdurnienia Przedwyborczego (ZZP)

Etiologia wymaga odrębnych, obszernych opracowań z zakresu percepcji, postrzegania i rozumienia świata, znajomości mechanizmów społeczno-politycznych, a także wiedzy o państwie i prawie, ustrojach politycznych i systemach sprawowania władzy.

Specjalna edycja dla chrześcijan powinna obejmować ponadto wiedzę o nauce społecznej Kościoła a także o neopogaństwie ludzi ochrzczonych, na przełomie II tysiąclecia.

Dydaktyka i metodologia opracowań powinna uwzględniać zdolności rozumienia głównie tych czytelników, którzy w w1989 roku (określanym jako rok przełomowy dla Polski i Polaków a także dla Europy) mieli co najmniej 18 lat, co pozwalało im uczestniczyć w wyborach. (Dzisiaj są to więc osoby w wieku 43 lat).

Statystyczni przedstawiciele tej grupy obywateli doznających dzisiaj Zespołu Zdurnienia Przedwyborczego – praktycznie przez całe swoje życie wzrastali w rzeczywistości społeczno-politycznej, odległej od stanu normalności. Była to rzeczywistość w której świadomość przeciętnych obywateli kształtowana była pod wpływem zakłamanej i agresywnej propagandy politycznej – partyjno- rządowej. Po roku 1989, do chwili obecnej, w Polsce nie stworzono mechanizmów ustrojowych, konstytucyjnych, które realnie uniemożliwiałyby zawłaszczanie telewizji publicznej przez partię będącą aktualnie u władzy i czynienie z tej telewizji tuby propagandy partyjno-rządowej, przez co i dzisiaj, z użyciem współczesnych technik manipulacji, pełni ona taką rolę. Jest to jedną z głównych przyczyn (ale nie jedyną) ukształtowania takiej obywatelskiej świadomości która jest niezmiernie podatna na Zespół Zdurnienia Przedwyborczego. Byli tacy, którzy twierdzą, no a przynajmniej jeszcze stosunkowo niedawno twierdzili, że na ogół coś – np. świadomość, ludzki umysł, myślenie a i co za tym idzie rozwój i osobowość człowieka – są efektem zewnętrznych bodźców działających na jednostkę. No, a jeśli tak … to nie ma co się dziwić;   „ A co się dziwisz?”, jak mówiła mała Eugenia w niezwykłym filmie Jana Jakuba Kolskiego „Jasminum”- A co się dziwisz że masz dzisiaj we łbie to co masz, skoro przez tyle lat ( a właściwie przez całe TWOJE życie) pakowano ci do tego łba, to co pakowano. Dlatego nie dziw się, że i przed tymi wyborami jesteś zdurniały. To Zespół Zdurnienia Przedwyborczego ( ZZP).

 

To absolutnie nie dotyczy tych którzy nie zdurnieli i ich wszystkich serdecznie pozdrawiam w poniedziałkowe południe, sprzed mojego okna za którym jak na razie ani znajomej sroki, ani nawet franciszkańskiego wróbla nie widać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code