Zdjęcia i rzucanie palenia.


Dziś mija dwudziesty siódmy dzień od dnia w którym wypaliłem ostatniego papierosa. Paliłem około 40-50 papierosów dziennie przez ostatnie 4 lata. W sumie paliłem 20 lat. Nie rozumiałem co to znaczy nagle przestać palić. Całe życie mi się zmienia. I zmienia się całkiem fajnie 🙂 Mam mnóstwo dodatkowego czasu i energii. Muszę wciąż szukać zajęcia dla skołowanego umysłu i rąk. Jednym z zajęć jest robienie zdjęć. Podzielę się niektórymi, mam nadzieję, że się Wam spodobają.

 

ZLOT MOTOCYKLISTÓW  W PSZCZYNIE

 

JAK NAJWYŻEJ

 

 

 

 

PSZCZYŃSKI PAŁAC

 

 

 

 

5 Comments

 1. ahasver

  Spirala nieskończoności 🙂

  Też tak zrobiłem – 4 – 5 mies. temu. Poprawił się węch, smak wyostrzył się tak bardzo, że uświadomiłem sobie, że nie poznałem jeszcze wielu smaków. Lepiej się oddycha, umysł jest jakby mniej ociężały, a serce nie uderza już tak mocno przy większym wysiłku. Warto rzucić palenie. Czasem spalę topa, ale bez tytoniu. Fotografia to przyjemna i relaksująca sprawa. Zdjęcie motocyklisty na 5, w jak najwyżej fajny kontrast. A ja ostatnio bawię się z photoshopem. Oto moja pierwsza, przedszkolna praca : Spirala, która rozbija monadę Ego, przebija się przez 3 poziomy relacji ze światem, a kiedy wnika w Ogrom, napręża się pomiędzy – i + nieskończonością tak bardzo, że wszystkie poziomy płoną jak mosty, które bezpowrotnie przekroczyła. Miałem dużo frajdy 

   

   

   
  Odpowiedz
 2. awer

  Photoshop fajna sprawa

  Ze smakiem całkowita racja. Do tej pory jadłem maksymalnie ostrą pizzę, soliłem nieprawdopodobne ilości. Potrawa smakowała wtedy dobrze gdy była wyraźna (stąd chyba moje uwielbienie ogórków kiszonych).  Dziś powoli zaczynam odkrywać niuanse. Takie rozmycie jak w Twojej grafice :))Super są czerwienie i czernia pomieszane z bielą :)) 

   
  Odpowiedz
 3. zibik

  Moje świadectwo !

  Minęło już 28 lat, jak nie palę papierosów. Dzisiaj doskonale rozumiem, co to znaczy, dla mnie i osób bliskich. Kiedyś dziwiłem się, że będąc zncznie starszym, niż inni potrafię być, od nich sprawniejszy fizycznie. Uwielbiam pływać, po kilku latach abstynencji nikotynowej, bedąc na basenie zauważyłem, że Panowie znacznie częściej odpoczywają w wodzie, niż ja – pytam, co jest ? – papierochy …….

  Informuję wszystkich chętnych, a raczej zdeterminowanych, aby skutecznie uwolnić się, z tego szkodliwego i nadal powszechnego w RP nałogu. Koniecznie trzeba znaleźć stosowną motywację, aby podjąć stanowczą i ostateczną decyzję. Nie wolno igrać z własną wolą i przekonywać siebie, że ja mogę palić lub nie palić, chyba podobnie jest z innymi używkami.

  W moim przypadku dodatkowo sprzyjał mi tzw. kryzys zaopatrzeniowy – ograniczone, czy reglamentowane dostawy wielu podstawowych towarów, nie tylko papierosów, szczególnie lepszych gatunków. To była jedna z wielu form cynicznego, wyrafinowanego i pragmatycznego upokarzania większości obywateli naszej Ojczyzny.

  W tym postanowieniu pomogła mi bardzo moja ukochana małżonka, która nigdy nie paliła papierosów, chyba trochę, także moja ambicja, kiedy musiałem nieustannie zabiegać o względy Pani sprzedawczyni w kiosku, aby dostać lepszy gatunek papierosów.

  Gratuluję wykonawcą – prezentowane zdjęcia są piękne i wyjątkowe, jestem również pasjonatem fotografiki, lecz nie mam, aż takich rezultatów i osiągnięć.

  Pozdrawiam wszystkich serdecznie !

   
  Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code