Wyrok w sprawie Alicji Tysiąc budzi wątpliwości

 

 

wyrok_a_tysi__c.jpg

Fot. Dawid Chalimoniuk / Agencja Gazeta

 

Nie tylko dlatego, że porównanie, za które „Gość Niedzielny” ma przeprosić powódkę w ogóle nie padło, ale także ze względu na konsekwencje prawne i ustrojowe, jakie z sobą niesie. Uważamy, że wyrok ten jest wymierzony w wartości konstytucyjne, jakimi są wolność słowa i wolność prasy. Jest to również próba cenzurowania debaty publicznej, która może zachęcić skrajne środowiska lewicowe do narzucania swojego światopoglądu reszcie społeczeństwa poprzez wymiar sprawiedliwości.

 
 

alicja_tysi__c.jpg

Fot. Bartosz Bobkowski / AG

Alicja Tysiąc jest osobą publiczną, ale "Gość Niedzielny" ją znieważył. Za mowę nienawiści katolicki tygodnik ma przeprosić kobietę na swoich łamach i wypłacić jej 30 tys. zł

Wyobraźmy sobie: Alicja Tysiąc przychodzi do Chrystusa. Co by odpowiedział? "Idź i nie grzesz więcej" oraz "kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem" – napisał internauta pod moim tekstem. Zupełnie co innego piszą katoliccy aktywiści w (…) mediach – pisze Piotr Pacewicz w tekście „Zaślepiająca nienawiść katolickich radykałów do Alicji Tysiąc”

Gazeta Wyborcza – 24.09 2009

Opracowała Maria Kudroń

 

 

 

 

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code