Upadek. Róbta co chceta

Obserwując, co wyprawiają na wizji przed milionami widzów można się było domyślać, że poza wizją też dopuszczają się wybryków. Tak więc nie dziwi, że Durczoka odstrzelili i nie za niewinność, tylko winność.

Nie znamy jednak zasięgu molestowania. Może się okazać, że Durczok molestował najmniej, i to mówię nie tylko o telewizjach, ale i rozgłośniach radiowych, prasie itp. internecie. Ciekawe, czy komisja w TVN bada tylko sprawę Kamila, czy ogólnie molestowanie w stacji? W każdym razie sytuacja na jakiś czas się poprawi. Z drugiej strony dla takiej studentki zmolestowanie przez Durczoka to mógł być szczyt marzeń. Czy inne media badają u siebie? Gozdyrę trzeba by zapytać?

Zupełnie inna sytuacja jest z Owsiakiem. Wytoczył on jak wiecie proces Matce Kurce, że niby nie wyciągnął parędziesiąt milionów z Świątecznej Pomocy i inne. Sąd puścił wyjęcie z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy milionów złotych i inne, apelacja dołożyła 5 tysięcy za "króla żebraków" i Jurek obchodzi tryumf. Jakie punkty oskarżenia zostały oddalone to już nie mówi.

Owszem, pewne rzeczy są legalne ale powinny być podane do publicznej wiadomości. Ile Owsiak brał z Orkiestry a ile z Orkiestry poszło do Złotego Melona, Mrówki Całej, żeby mógł stamtąd brać pensje. Że się sam zatrudniał, czy  że on żonę a ona jego itp.

Owszem, nie wyliczał i nie podawał kosztów darmówek, jakie otrzymywał z publicznych pieniędzy. Jakby podał je, to byśmy wiedzieli, czy WOŚP więcej dostaje niż zbiera. A tak to może być pod kreską. Fanatyczni zwolennicy Owsiaka potrafią pisać, że fakturował on słynne F 16.

Owszem, jasne kryteria wyboru tego a nie innego dostawcy sprzętu też by się przydały.

Bardziej wtajemniczeni wiedzą, że Owsiak skompromitował się na procesie nie pamiętając, czy jest prezesem czy nie jest, że księgowa udzielała wypowiedzi niespójnych itp. I różnymi takimi.

Czemu on to wnosił w ogóle? Jest wszak autorem doktryny "Róbta co chceta" i Matka Kurka ma akurat ochotę hejtować Owsiaka to hejtuje. Dumny jak paw wypisuje:

Od dziś nikt nie musi się obawiać pisania i mówienia wprost, że Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak przez ponad 20 lat doili fundacje WOŚP i wkładali do własnej kieszeni miliony złotych, co zresztą czynią do dziś. Jeśli ktoś ma ochotę porównać metody działania fundacji WOŚP do metod stosowanych w sektach, też nie ma się czego obawiać, jest to dozwolona ocena takich niegodnych zachowań jak: „podpisz, że nie będziesz korzystał z ze sprzętu WOŚP”. Absolutnie bezpiecznym stwierdzenie, że „Złoty Melon” to firma słup, która służy do wpłacania wielomilionowych kwot podmiotom, których właścicielami są bliscy Jerzego Owsiaka bądź on sam pozostaje do pełnej dyspozycji.

http://kontrowersje.net/prawomocny_wyrok_owsiak_doi_kas_z_wo_p_ale_nie_wolno_o_nim_m_wi_hiena_bo_to_kosztuje_5_tys

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code