To tylko odmęty, to tylko odmęty …

Niedawno było Święto Odzyskania Niepodległości – 11 listopada 2014 roku

Święto odzyskania niepodległości po latach niewolenia Polaków przez Rosjan, Niemców i Austriaków. Jeszcze 96 lat temu Polski nie było na mapach Europy. Polska odzyskała niepodległość dlatego, że byli Polacy, BYLI POLACY, którzy o to walczyli, za to ginęli, tego pragnęli, przejawiali to swoim życiem, swoimi postawami i swoimi WYBORAMI.

Dzisiaj Święto Odzyskania Niepodległości – jestem Polakiem. Polska jest moją ojczyzną, powtórzę za Janem Pawłem II: jest „moją matką”. I dla Polski,tak jak dla Matki, chcę jak najlepiej.

Na sztandarze mojej Polski chcę słów: Bóg Honor Ojczyzna.

Moja Polska, moja Ojczyzna, ma moje TAK, dla: ochrony bezpieczeństwa i godności obywateli, godnego życia obywateli, poszanowania i ochrony tradycji i chrześcijaństwa, bo z chrześcijaństwa ta ojczyzna wyrasta i chrześcijaństwo powinna zachowywać jako drogę przez teraźniejszość i przyszłość, budowania szacunku dla Polski i Polaków w Europie i na świecie, sprawiedliwego ustroju społecznego i systemu sprawowania władzy, godnych polityków, przywódców i reprezentantów narodu.

W mojej ojczyźnie, w mojej Polsce – nie chcę: okradania społeczeństwa przez oligarchów i grupy uprzywilejowane , obojętności i lekceważenia potrzeb społeczeństwa oraz narażania obywateli na brak należytej ochrony zdrowia i brak pracy.

Nie chcę braku warunków dla zakładania i utrzymania rodzin przez ludzi młodych, braku warunków dla godnego życia dla ludzi starych, braku poszanowania dla tradycyjnych chrześcijańskich wartości, braku troski o godność Polaków w kraju i za granicą, braku ochrony interesów Polaków w stosunkach z krajami sąsiednimi.

Nie chcę władzy która lekceważy społeczeństwo, władzy która okłamuje i oszukuje społeczeństwo, władzy która lekceważy tradycję i historię swojego państwa, władzy która nie potrafi lub nie chce obronić interesów i godności swoich obywateli w przypadku zamachów na państwo polskie i na polskich obywateli w przypadku katastrof i wypadków.

Nie chcę takiego systemu sprawowania władzy który niszczy demokrację, wartości demokratyczne, demokrację czyni sztuczną, nic nie znaczącą fasadą za którą de facto rządzi tzw. „wielki kapitał”, fałszywą nazwą, określeniem rzeczywistości która zaprzecza swojej nazwie albowiem wola obywateli, wola demokratycznie wyłonionej większości narodu, uczciwe, demokratyczne wybory – w tej rzeczywistości przestają istnieć.

 

Przecież ja tu nic złego nie napisałem, o co więc chodzi …

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code