teraz

 

Święta Wielkanocne 2014 roku, przechodzą do przeszłości, tak jak i „wczoraj”, to co było jeszcze wczoraj, a więc tuż … na wyciągnięcie ręki, też jest już … przeszłością. Czasami mi się wydaje, że teraźniejszość nie istnieje, że tak naprawdę to jest tylko przeszłość i przyszłość. A to przecież nieprawda. To teraźniejszość, przede wszystkim JEST. Ona rozstrzyga o tym jaka staje się przeszłość i jaka staje się przyszłość. Już za chwilę, te święta będą przeszłością, lecz przecież nie to co było moim „teraz” w wypełnieniu czasu tych świąt. To „teraz”, jest teraz w mojej teraźniejszości i będzie w „teraz” mojej przyszłości. Ważne jest więc zawsze, owe „teraz”. Jego prawdziwy kształt, głębia, oddanie Temu który jest Panem czasu.

Zbliża się niedziela Miłosierdzia Bożego i niedziela kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II. Trudno chyba jest nawet w pełni ogarnąć jakie olbrzymie znaczenie  może mieć dla Polaków, wyniesienie na ołtarze, w poczet świętych naszego rodaka, naszego brata w wierze, w chrześcijaństwie i w narodowości. Lecz czy będzie miało takie znaczenie? Jakie w ogóle będzie miało znaczenie?!

„Szamani TVP od zawiadywania publicznymi emocjami” już się przygotowują do „eventu”. No właśnie, do eventu … Czy będzie to więc (czego się obawiam); „emocjonowanie poprzez epatowanie” , granie na płytkich emocjach, sztuczne kreowanie nastrojów, odwoływanie się do patosu „kremówki”, itp.,itd. – czy będą to odpowiedzialne, poważne relacje i komentarze zmierzające do prób ukazania całego bogactwa osobowości kanonizowanych postaci oraz wielkiego znaczenia ich myśli i nauczania dla Polski, dla Europy i współczesnego świata, dla każdego z nas.

Ja odpowiedzi już sobie udzieliłem, lecz bardzo chciałbym się mylić, wierzyć, że nie będzie to kolejny event, takie „Euro JPII”.

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code