Święto Poczęcia Bogurodzicy

 Rozważanie na Wtorek II tygodnia Adwentu, rok C2
 tezeusz_adwent_2015.jpg
 

Hasło „Effatha – otwórz się” to przejaw pragnienia, które jest we mnie. Przede wszystkim pragnienia, by być otwartym na siebie, na Pana Boga, na bliźnich. Bycie otwartym jest formą miłości. Miłość jest zawsze otwarta. Jeśli się kocha, to jest się otwartym. Ma się otwarte ramiona jak Jezus na Krzyżu.

Poczecie_Bogurodz_.jpg

Rozważania Rekolekcyjne

 

Komentarze

 1. zk-atolik

  Komu za-ufać?…….

  @Autor – Adam i Ewa owszem otworzyli się, lecz popełnili doniosły w skutkach błąd, bo zaufali szatanowi zamiast Panu Bogu. Dlatego sądzę, że otwierać się należy jedynie wobec Pana Boga, bądź osób rzeczywiście godnych zaufania, takich jak Matka Boga albo uznawanych w Kościele powszechnym za niekwestionowane autorytety tj. osoby święte i błogosławione, a przez to najbardziej prawe i wiarygodne.

  Natomiast odwołując się, do logiki krzyża nie wolno bezkarnie ignorować, ani lekceważyć znaczących faktów, że:

  • zupełnie czym innym jest relacja człowieka z Bogiem, niż miedzyludzka, czy społeczna
  • brak, czy ograniczone zaufanie między ludźmi jest następstwem, czy konsekwencją przede wszystkim utraty wiary w Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego, oraz uzasadnione i uprawnione w przypadku ewidentnego braku prawości i wiarygodności np: u autora, czy prelegenta, interlokutora albo dostatecznej wyobraźni i ostrożności u kierującego pojazdem, czy choćby dobrej woli tj. pożądanej intencji wobec wspólnoty Jego Kościoła u przybyszów z obcych nam cywilizacji          

  @Artur  – egoista i nie tylko najbrdziej boi się, czy trwoży, lęka, obawia, że utraci nie to, co zawsze było i nadal jest, dla człowieka najcenniejszym skarbem, lecz marnością, a stanowi myśl przewodnią Księgi Koheleta.

  Szczęść Boże!

   
  Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code