Krzyż na drogę…

Wraz z 14 uczestnikami Ruchu Wolność i Pokój otrzymałem Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski POLONIA RESTITUTA "za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce". Miły gest Ojczyzny po ćwierć wieku za młodość "górną i durną". Wszystkim odznaczonym i nieodznaczonym, a bohaterskim WiPom – szczególnie z Trójmiasta – z serca gratuluję. A zwłaszcza mojemu przedwcześnie zmarłemu Przyjacielowi Wojtkowi Jażownikowi, odznaczonemu pośmiertnie.

Lista odznaczonych: 1Krystyna Budrewicz. , 2. Andrzej Długosz 3. Giermek Wacław, 4. Małgorzata Gorczewska, 5. Krzysztof Gotowicki, 6.Krzysztof Grynder, 7. Barbara Hrybacz, 8. Oskar Kasperek, 9. Kurpios Anna Krystyna,10. Mielczarek Grzegorz Bartłomiej, 11. Miszk Andrzej, 12. Nakielski Jarosław, 13. Andrzej Szulc, 14.Tempski Maciej Marek. 15. Wojciech Jażownik (pośmiertnie)

Moja nieobecność na wręczaniu odznaczeń w Gdańsku nie była aktem politycznego bojkotu: czysty przypadek, po prostu mieszkam i jestem zameldowany na kilku adresach pomiędzy Gdynią, Kasinką Małą a Warszawą, i poczta nie dotarła na czas.

 

 

Komentarz

 1. zk-atolik

  Gratulacje i wyrazy uznania, oraz pytania

  W związku z przyznaniem Panu odznaczenia państwowego KKOP – POLONIA RESTITUTA – za  "wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce", przez prezydenta B. Komorowskiego, a nie należnego za działalność wolnościową Krzyża Wolności i Solidarności – mimo wszystko proszę przyjąć moje gratulacje i wyrazy uznania.

  Ponieważ sprawa jest lub wydaje się nie tylko znacząca – kto kogo wyróżnia, nagradza i odznacza?…., oraz – jaki krzyż otrzymuje na drogę?…….

  To jeśli można proszę czytelnikom Tezeusza jeszcze dopowiedzieć:

  • dlaczego tylko pojedyńcze, a nie wszystkie osoby zasłużone potrafią być ………i odmówić przyjęcie wyróżnienia i przyznanego odznaczenia?…..
  • które w/w odznaczenie wg. Pana jest zdecydowanie bardziej prestiżowe?……

  Pozdrawiam Pana serdecznie – Zbigniew

   

   
  Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code