Królestwo Syna

Rozważanie na Uroczystość Chrystusa Króla, rok C1
 

Dobra nowina spod krzyża, rozwija się w całej pełni.

BBnormal_shutterstock.jpg

Wystarczy przyznać: tak było niefajnie w moim życiu, było zło, była ciemność, były płytkie i głupie wybory. Było stawanie po stronie ciemności. Nic nie mam na swoje usprawiedliwienie, nie chcę się usprawiedliwiać. Ale wtedy, gdy wszyscy wokół opluwają i wyszydzają, staję po twojej stronie, Jezu, staję po stronie tych, którzy nie mogą, nie chcą się bronić. Ja cierpię zasłużenie, oni niewinnie. Jezu wspomnij na mnie.

– Dziś ze Mną będziesz w raju.

Bóg ma moc uwolnić mnie spod władzy księcia ciemności. Żeby nie wiem jak czarno było, jak strasznie, jak beznadziejnie. Prośba o ratunek – wykrzyczana, wyszeptana, ze szczerego serca, bez ściemy, bez wybielania się – zostanie wysłuchana.

Jeden warunek: teraz już nie ja decyduję, co jest dobre, co złe – a On. Odtąd moje działania na pierwszym miejscu konsultuję z Jezusem i jeżeli coś się Jemu nie podoba – nie wchodzę w to.

 

W królestwie Syna czeka odkupienie, odpuszczenie win.

W królestwie Syna jest prawda, dobro, piękno, miłość.

W królestwie Syna nie ma szatańskich sideł i pułapek.

W królestwie Syna jest życie, w całej pełni, w obfitości.

 

Tam spełniają się wszystkie drgnienia serca, wszystkie pragnienia.

Raduj się w Panu a On spełni pragnienia twego serca.

BBKingdom-Breakthrough.jpg

zdjęcie 1 ze strony: http://chleb-boski.blogspot.com/2011/03/jezus-satanista.html 

zdjęcie 2 ze strony: http://ichtis.info/rekolekcje-ewangelizacyjne-jezus-zyje-/4040

Rozważania Niedzielne

 

 

Komentarze

 1. Halina

  spotkanie

  Raduj się w Panu a On spełni pragnienia twego serca.

  A jezeli nie , to co wtedy ?

  Spotkanie z Bogiem, to wyjatkowa relacja osobowa, ktora jak kazda wartosciowa relacja-daje nam nadzwyczajna okazje, by odkrywac prawde o sobie samym, by budowac kolejne pietra swego wewnetrznego domu..Nawet jezeli dokonuje sie to w wyniku pekniec i rozdarc. Spelniajac nasze pragnienia we wzrastaniu, Bog pozwala na chwile nieobecnosci, ciemnosci watpliwosci. Chwile nocy ciemnej, czasem nawet trwogi. Spotkania, to rozstania i powroty. Nie zyjemy w wiecznym kokonie jasnosci, w wiecznych " wodach plodowych" Zycie zaczyna sie juz pewna rozlaka. To juz tak jest. Tak jak ze zlem nie mogloby istniec bez dobra.I z ciemnoscia; nie byloby jej, gyby nie swiatlo. Niektore nasze czesci znajduja sie w cieniu, inne sa naslonecznione.Sa tez miejsca w naszym " ogrodzie", gdzie ziemia jest wapnista..Zanim odejdziemy z tego swiata do Krolestwa Syna, gdzie nie bedzie juz bolu, krzyku i smierci, naszym zadaniem jest, by stala sie w miare pieknym ogrodem.

  Zycie czlowieka, to proces, ktory nie przebiega liniowo, lecz zlozony jest  z faz; posuwania sie naprzod, zatrzymywania i cofania.Czasem, zeby lepiej skoczyc-trzeba sie cofnac. To takie  chwile watpliwosci pomieszane z bolesnym poczuciem towarzyszacym  np. po wypieraniu sie swoich wczesniejszych pogladow, czy rozwianiu zludzen. W koncu zostaje to, co Najwazniejsze..poddanie sie Jego woli..

  Okna-oblicza wiary….

  http://wikibit.net/youtube/t_xT6YGMvKY/Okna-Oblicza-wiary-cz.1-Wojciech-Eichelberger

   

   
  Odpowiedz
 2. aaharonart

  art

  Bardzo ciekawe zdanie pada w tym blogu. Jest głębokie . Oto ono:

  Żeby nie wiem jak czarno było, jak strasznie, jak beznadziejnie. Prośba o ratunek – wykrzyczana, wyszeptana, ze szczerego serca, bez ściemy, bez wybielania się – zostanie wysłuchana.

   

  aharon *

  To mnie natchnęło do zrobienia tego co poniżej

  aharonek.blogspot.com/2013/11/stery.html

  Żeby nie wiem jak czarno było, jak strasznie, jak beznadziejnie ustaw stery na serce …

  ps. obrazy które prezentuję na stronie "współgrają"  podczas słuchania utworu. Można je powiększyć klikając na nie . To wszystko jest tajemnicze, ale po bliższym przyjżeniu się można odnaleźć "twarze".Prośba o ratunek – wykrzyczana, wyszeptana, ze szczerego serca galaktyki …

  Dziś mam twórczy dzień 🙂

  Dziękuję za ten blog.

   

   

   
  Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code