Ile razy zmartwychwstajemy?

 
Rozważanie na Wielką Sobotę, rok A2

Rekol__Wielk__2014.jpg

Pismo mówi, że nawet sprawiedliwy grzeszy co najmniej 10 razy dziennie. Grzeszy, czyli upada, odwraca się od Tego, który wyszedł. Święty Paweł powie, że umiera, grzech jest śmiercią.

Tak, umierać w ciągu dnia zdarza nam się bardzo często. A ile razy w ciągu dnia zmartwychwstajemy? Ile razy w ciągu dnia chcemy na nowo wrócić do pełni życia wraz z Nim?

Jezus jest Tym, który pokonał śmierć, definitywnie. I zaprasza nas do zmartwychwstania za każdym razem, gdy my popadamy w śmierć.

Ile razy udaje się nam zmartwychwstać, tak jak Abrahamowi na górze Moria, gdy był posłuszny Bogu aż do końca i zrozumiał, że Bóg jest w mocy wskrzesić z martwych? Tak jak Izraelitom przechodzącym przez Morze Czerwone, gdy pozostawili ciemność (śmierć!) za sobą. Ile razy w ciągu dnia udaje mi się zmartwychwstać? Ile razy chcę zmartwychwstać? Tak jak Dawid, gdy śpiewał swój najbardziej przejmujący psalm pokutny po grzechu z Batszebą. Tak jak Jonasz, gdy zrozumiał, że jest posłany aby głosić Boże zbawienie wszystkim ludziom.

Jezus jest zmartwychwstaniem, a spojrzenie na Jego krzyż, tak jak kiedyś spojrzenie na mosiężnego węża na pustyni, leczy ze śmierci. Ile razy udaje mi się zmartwychwstać? Tak jak Bartymeuszowi, który darł się u bram Jerycha: “Jezu, Synu Davida ulituj się nade mną!”. Tak jak kobiecie cierpiącej na krwotok, która wierzyła, że wystarczy dotknąć się Jego szat. Ile razy? Tak jak łotrowi, wiszącemu obok Jezusa: “Panie wspomnij na mnie…”

Jezus dziś daje nam szansę, na kolejne zmartwychwstanie. Czyni to każdego dnia, bo On jest Bogiem wiernym. Daje kolejną szansę, aby naszych zmartwychwstań było przynajmniej tyle co naszych śmierci. Tak jak u Piotra nad Jeziorem Galilejskim, gdy o poranku po raz trzeci mówi: “Ty wiesz, Panie, że Cię kocham!”

wielka_sobota.jpg

Rozważania Rekolekcyjne

 

Komentarz

  1. ostatni

    …tyle co umieramy z Nim

     Zmartwychwstajemy tyle razy ile uda nam się połączyć naszą śmierć z Jego śmiercią, a do tego potrzebny jest krzyż, którego nigdy nie możemy stracić z oczu. – dzieki Tomek, a teraz idę zmartwychwstać przed snem.- Sebastian.

     
    Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code