FESTIWAL

                                    Rozpoczął się kolejny telewizyjny festiwal. Ach … co to będzie za festiwal … Prooo- fesss- jooo-naaalny., ogólnomedialny – no, z niewielkimi wyjątkami. Bardzo dobrze dofinansowany, z udziałem najpopularniejszych w Polsce prezenterek i prezenterów, z takimi kultowymi gwiazdami polskiego dziennikarstwa i publicystyki na czele, jak prawdziwi /szałmeni/ polskiej sprawozdawczości telewizyjnej i P. Kraśko, i B. Tadla, z bardzo bogatymi i niezwykle wpływowymi sponsorami, z potężnym zapleczem technicznym i organizacyjnym, z patronatem najważniejszych osób w państwie no i, co najistotniejsze – będzie on i reklamowany i relacjonowany i pokazywany przez wszystkie stacje telewizji publicznej a także niewątpliwie przez dwie największe w Polsce stacje telewizji prywatnej, wszystkie relacje będą programami z jednym wielkim lokowaniem produktu … i to ho, ho … jakiego produktu, takiego produktu, że heejjj, to się kurna nawet we łbie nie mieści , jakiego produktu.

Festiwal nad festiwale. Super festiwal. Ultra festiwal.

Festiwal uczciwego, rzetelnego, obiektywnego, zgodnego z prawdą, realizowanego w głębokim poczuciu misji służenia prawdzie – relacjonowania przedwyborczej sytuacji politycznej w Polsce, prezentowania nastrojów społecznych, opinii publicznej, preferencji wyborczych polskiego społeczeństwa, aktów bezwarunkowego i – ma się rozumieć – najgłębszego i najprawdziwszego, zawierzenia się władzy. Tej, tej władzy – ma się rozumieć.

 

To będzie prawdziwy majstersztyk, w wykonaniu prawdziwych demonów informacyjnego spektaklu, to będą najwyższej próby cięcia, mixy i montaże, wycinanie, doklejanie, zestawianie, ośmieszanie i deprecjonowanie, to będzie poetyckie balansowanie nastrojem, zwalającym z nóg wdziękiem Kraśki, jego przeszywającym, zahartowanym w walce o prawdę wzrokiem, anielską modulacją Tadli, to będzie … ach … och… ludzie, ludzie, co to będzie …

TO JEST I BĘDZIE G…. WARTE.

 

Komentarze

 1. eskulap

  Panie Janie,

  Czy Pan jest masochistą?

  Bo przecież chyba żona nie przywiązała Pana do fotela przed telewizorem zmuszając do oglądania transmisji z festiwalu.

  Tak się Pan ciągle katuje … a to TVNem, a to Tuskiem, a to Kraśką, a to festiwalem …. a przecież wystarczy dwa razy pstryknąć pilotem i jest Pan w raju medialnym z TV Trwam.

  Tam prawda, i tylko prawda, spokój, zero reklam (poza Jarosławem Kaczyńskim, który z murów Jasnej Góry reklamuje telefonię "W rodzinie"), dyskutanci się zgadzają, dzięki czemu wszyscy mają rację, młodsi słuchają starszych, starsi ojców, ojcowie ojca dyrektora, który pozostaje w bezpośrednim kontakcie z polskością i Bogiem.

  No i po co Panu ten wyuzdany festiwal?

   

   

   
  Odpowiedz
 2. jantadeusz

  Wielce Szanowny panie Eskulapie

                     Najszanowniejszy panie Eskulapie. Proszę nie liczyć na moją odpowiedź. Na taki jak ten i podobnie pańskie "komentarze" ja już kiedyś panu odpowiedziałem dostatecznie jasno. Ta odowiedź jest aktualna.  Zakładam, że (pomimo wszystko) powinno to być dla Pana jasna i zrozumiała odpowiedź. Jeżeli tak nie jest, to (pan wybaczy) ale proszę mnie nie obciążać swoimi problemami z percepcją.

   
  Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code