Miesięcznik " W drodze"

W drodze – styczeń 2015

Spread the love

https://portal.tezeusz.pl/wp-content/uploads/2015/10/W-drodze_logo_cb-1.jpg 
Tekst pochodzi z miesięcznika “W drodze” nr.01.2015

Dlaczego Bóg lubi seks?

Roman Bielecki OP

Zestawienia Kościół i seks, duchowość i namiętność, szukanie przyjemności a granice grzesznych zachowań za każdym razem budzą emocje.

Żyjemy, jak zauważa jezuita ojciec Jacek Prusak, w rozdarciu. Z jednej strony wiemy, że mamy prawo akceptować swoją seksualność, z drugiej – przyswoiliśmy sobie chrześcijaństwo, które nawet jeśli nie potępia seksu, nie ma dla niego pozytywnego miejsca. Może dlatego ciągle warto mówić o znaczeniu cielesnej bliskości i zmysłowości, uświadamiając sobie, jaką drogę przeszliśmy od czasów przeciwstawiania sobie Boga i seksualności do odważnych tez Karola Wojtyły zapisanych pół wieku temu w Miłości i odpowiedzialności.

To w tekstach ówczesnego biskupa krakowskiego czytamy o tym, że w seksualności człowiek jest podobny do Boga. Że akt seksualny jest jednym z punktów kulminacyjnych bliskości. Że dobrze jest szukać szczęścia w seksie. Dla wielu to wciąż rewolucyjne słowa. Styczniowe „W drodze” jest próbą twórczego odczytania myśli Karola Wojtyły. Nasi autorzy przekonują, że za sprawą bogatej seksualności rodzi się w nas pragnienie doświadczania pełni miłości z ukochaną osobą. I nie musi to być równoznaczne z przyzwoleniem na grzech.

Kolejny numer miesięcznika jest delikatnie odświeżony w swoim wyglądzie. Mamy nadzieję, że dzięki naszym staraniom lektura „W drodze” będzie jeszcze przyjemniejsza. Niektórzy z pewnością zauważą nieobecność na naszych łamach tekstu ojca Jacka Salija. To nie pomyłka. Najstarsza rubryka miesięcznika adresowana do wszystkich „Szukających drogi”, nie tracąc swojego charakteru „Pytań w drodze” przechodzi w ręce wychowanków ojca Jacka, młodego pokolenia dominikanów.

Roman Bielecki OP – ur. 1977, dominikanin, absolwent prawa KUL oraz teologii PAT, redaktor naczelny miesięcznika “W drodze”, mieszka w Poznaniu.

Źródło: “Dlaczego Bóg lubi seks?” z miesięcznika “W drodze”(Nr.01. 2015)

Zaprenumeruj miesięcznik “W drodze”

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code