Galerie

IV Rocznica Powstania Kościoła Ulicznego

Spread the love

IV Rocznica Powstania Kościoła Ulicznego w Warszawie

W najbliższą środę, przy metrze Centrum o godz. 19, odbędą się uroczyste obchody 4 rocznicy powstania Kościoła Ulicznego w Warszawie. Jego działalność wywiera niekwestionowany wpływ na środowisko osób bezdomnych, z którym władze miasta od lat nie potrafią dać sobie rady.

Od czasu, gdy Kościół Uliczny rozpoczął swoją działalność w 2010 roku, jego wolontariusze rozdali już ponad 50 tys. posiłków oraz tysiące ubrań i butów, a terapię w należącym do organizacji ośrodku podjęło już ponad 100 osób. – Karmienie osób bezdomnych i potrzebujących to obok głoszenia Ewangelii największa misja Kościoła Ulicznego – twierdzi jego pastor i założyciel Paweł Bukała. Według niego Dobra Nowina o śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa może zmienić nawet najbardziej zdegenerowanego człowieka.

Jedną z największych atrakcji środowego wieczoru będzie koncert Grzegorza Kloca, znanego z zespołu Sixteen, który w 1998 r. reprezentował Polskę w międzynarodowym Konkursie Piosenki Eurowizji. 11 września odbyła się długo oczekiwana premiera jego najnowszej płyty. Znalazł się na niej cieszący się dużą popularnością utwór “Powrót Łazarza”. Organizatorzy przygotowali także darmowego grilla dla wszystkich uczestników spotkania. W uroczystościach weźmie udział m.in. biskup KBWCH Andrzej Nędzusiak, pastor Społeczności Chrześcijańskiej Północ Krzysztof Zaręba i pastor Andrzej Stepanov z KChWE Spichlerz. Głos zabierze również pastor Społeczności Chrześcijańskiej Południe Marek Sobotka i pastor Kościoła Ulicznego Paweł Bukała.

Czym jest Kościół Uliczny?

Kościół Uliczny to inicjatywa chrześcijan, których pragnieniem jest niesienie dobrej nowiny najuboższym i bezdomnym. Ich wspólnym marzeniem jest to, aby wszyscy Polacy mogli poznać Boga i doświadczyć jego działania.

Paweł i Marta Bukała z pomocą Artura Pawłowskiego, 1 września 2010 rozpoczęli działalność misyjną, organizując swoje pierwsze nabożeństwo na ulicach Warszawy. Od tego czasu, inicjatywa rozprzestrzeniła się po całej Polsce. Jej dynamiczny rozwój zaowocował powstaniem w 2011 r. ośrodka dla osób bezdomnych i uzależnionych Nowy Początek.

W 2012 r. powstał Kościół Uliczny w Szczecinie, a potem kolejno w Poznaniu i Gdańsku. W 2013 r. przy warszawskim Kościele Ulicznym uruchomiono Namiot Uzdrowienia – inicjatywę skierowaną do osób chorych. Posługa modlitwy o uzdrowienie stała się ważnym elementem ulicznych nabożeństw i błogosławieństwem dla osób, które dzięki wierze i zaangażowaniu chrześcijan z różnych denominacji w nadprzyrodzony sposób odzyskały zdrowie.

Obchody IV Rocznicy Powstania Kościoła Ulicznego w Warszawie
Patelnia (przy stacji Metro Centrum)

17.09.14, godz. 19:00

Kontakt dla mediów:
Marcel Płoszczyński
e-mail: pr@marszdlajezusa.pl
tel.: 884 343 854

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code