Powołani do świata

Samarytanin roku 2010

WYBIERAMY

„MIŁOSIERNEGO SAMARYTANINA” roku 2010

Plakat Akcji „MIŁOSIERNEGO SAMARYTANINA” roku 2010

Rok 2011 przejdzie do historii jako rok wyniesienia na Ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II.

Kościół oficjalnie potwierdzi to, w co już od wielu lat wierzyły i czuły w sercach miliony wierzących: że Jan Paweł II już za życia, a na pewno od chwili powrotu do domu Ojca był i jest Święty. Wielki Polak i Kapłan, Wielki Duszpasterz ludzkości, Apostoł i Prorok Miłosierdzia. Życie i posługa Papieża Polaka to przepiękny Hymn na cześć Miłosierdzia Bożego, a najpiękniejszym pomnikiem jakim możemy Go upamiętnić jest przybliżanie i przypominanie wszystkim jego nauki o Miłosierdziu, budowanie na co dzień „kultury miłości” i życie „nową wyobraźnią miłosierdzia”.

„Wybieramy Miłosiernego Samarytanina Roku 2010”

Wolontariat św. Eliasza działający przy klasztorze oo. Karmelitów „na Piasku” w Krakowie to grupa młodych ludzi, którzy pomagają chorym, bezdomnym, udzielają się charytatywnie w szpitalach, niosą pomoc ludziom samotnym i niepełnosprawnym odwiedzając ich w domach. Młodzi Polacy, którzy na co dzień studiując, pracując, śmiejąc się i płacząc – po prostu żyjąc pragną realizować uczynki miłosierdzia i tym samym budować „kulturę miłości”.

Wolontariusze są inicjatorami i już po raz siódmy organizują i ogłaszają Plebiscyt “Wybieramy Miłosiernego Samarytanina Roku 2010”. Celem akcji jest właśnie propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, który pisał: „każdy człowiek choć raz w życiu powinien na nowo napisać przypowieść o Miłosiernym Samarytaninie”. Poprzez ten plebiscyt młodzież chce także pokazać jak wielu jest wśród nas tych, którzy budują „nową wyobraźnię miłosierdzia” i żyją nią na co dzień.

Plebiscyt podzielony jest na dwie kategorie:

1.Pracownik służby zdrowia, dla którego pomoc cierpiącym jest swego rodzaju powołaniem – czymś więcej niż tylko pracą zarobkową czy rutynowym wykonywaniem obowiązków.

2.Osoba niezwiązana z żadną organizacją charytatywną, która z dobroci serca, bezinteresownie służy pomocą drugiemu człowiekowi.

Zapraszamy do głosowania! Głosując i zachęcając innych do głosowania stajesz się budowniczym „kultury miłości” w środowisku, w którym żyjesz!

Głosy można oddawać do 27 lutego 2011 listownie na adres:

Stowarzyszenie Wolontariat św. Eliasza
Skr. Poczt. nr 63
UP Kraków 47
ul. Okólna 4
30-682 Kraków
mailowo na adres [email protected]
albo telefonicznie na nr 12/263 61 56.

Głosując należy podać imię, nazwisko oraz adres lub numer telefonu osoby, którą chcemy wyróżnić. Należy krótko uzasadnić dlaczego kandydat zasługuje na tak zaszczytny tytuł „Miłosiernego Samarytanina roku 2010”. Na jednego kandydata może głosować kilka różnych osób. Po zakończeniu głosowania Kapituła Plebiscytu wybierze laureatów do wyróżnienia.

Wręczenie prestiżowej statuetki i nadanie tytułu wybranym wyróżnionym, odbędzie się 12 marca 2011 w Auli Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code