Tezeusz dla dzieci

Pomoc dla Wiktora.

Pomoc w dofinansowaniu delfinoterapii

Zwracamy się do Państwa p pomoc dla 6-letniego Wiktora u którego stwierdzono cytomegalie wrodzoną. Skutkiem tej choroby jest czterokończynowe porażenie, głęboki obustronny niedosłuch, ubytek siatkówki oka, padaczka, opóźnienie rozwoju intelektualnego, zaburzenia ośrodków mowy.

Opinie lekarzy po tomografii komputerowej nie rokowały wielkich nadziei na jakąkolwiek sprawność fizyczna i psychiczną. Po 5 letniej rehabilitacji Wiktor stoi, podnosi się, daje pierwsze samodzielne kroki. Rok temu Wiktorek odbył 10 dniowy turnus delfinoterapii w Państwowym Oceanarium Ukrainy na Krymie. Po powrocie do kraju wykonaliśmy badanie EEG. Badanie wykonane tuż po powrocie porównane szczegółowo z badaniem sprzed terapii wykazało, że obraz pracy fal

mózgowych jest w normie, co nie miało miejsca wcześniej. Jednak najważniejsze jest to, że napady padaczkowe ustąpiły całkowicie. Poprawa stanu klinicznego jest widoczna także w sferze emocjonalnej. Wiktor chętniej ćwiczy, jest wyciszony, nastąpił duży rozwój rozumienia. Marzymy by nasz syn dokończył rozpoczęty cykl terapeutyczny delfinoterapii. Mamy wielką nadzieję, że kolejny kontakt z delfinami sprawi, iż Wiktor otworzy się bardziej i zacznie mówić.
Biorąc pod uwagę, że jedynym żywicielem 3 osobowej rodziny jest mąż, łączne koszty rehabilitacji, dojazdy, sprzęt ortopedyczny przekraczają możliwości finansowe rodziny. Stąd nasza prośba o wsparcie finansowe, które pomoże zrealizować turnus delfinoterapii.
 
Fundacja na Rzecz Dzieci i Młodzieży „ Fundacja-Pomoc”
ul. Legionów 14 91-069 Łódź
NUMERY KONT:
ING 26 1050 1461 1000 0090 7086 1241
Z dopiskiem: delfinoterapia
KRS 0000269389   NIP 7251933951    REGON 100290118

Za wszelka pomoc oraz życzliwość z góry dziękujemy w imieniu Fundacji oraz rodziców Wiktora.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code