Cenne inicjatywy

Przystanek Jezus 2010

Spread the love

Przystanek Jezus 2010

2 sierpnia 2010

XI Przystanek Jezus dobiegł końca. Tematem przewodnim tegorocznej edycji PJ było to, że przyjaźń jest możliwa. Hasło zaczerpnięto z Ewangelii św. Jana: „Nazwałem was przyjaciółmi” (J 15,15). Na koszulkach przystankowiczów pojawiły się hasła: „Prawdziwych przyjaciół poznaje się”. Ewangelizatorom towarzyszył kilkumetrowy obraz oblicza Jezusa z całunu turyńskiego na tle imion, które u jego dołu składały się w napis: NAZWAŁEM WAS PRZYJACIÓŁMI.

Tegoroczna edycja zgromadziła 489 ewangelizatorów, w tym 200 kobiet i 289 mężczyzn. Na PJ zarejestrowało się łącznie 64 księży, a wspólnie celebrowało Eucharystię ponad 80 kapłanów wliczając gościnnych prezbiterów. Wśród ewangelizatorów były osoby min z: Białorusi, Irlandii, Szkocji, Anglii, Niemiec, Francji. Modlitwo 202 wspierało nas 202 duchowych przystankowiczów. Potwierdzono mailowo wsparcie przyszło do nas z za oceanów min. z: Kanady, kilku stanów USA, Australii; a także z: Izraela, Węgier, Islandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Chorwacji, Belgii, Czech, Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Litwy, Norwegii.

Na polu woodstockowy stanął namiot w którym zawieszono 12m baner przedstawiający Jezusa ukrzyżowanego z napisem: „Niema większej miłości”. Na polu rytm dnia wyznaczały godziny modlitw które odbywały się pod białym przystankowym krzyżem: 12:00 Anioł Pański, 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, 18:00 Modlitwa różańcowa, 21:00 Apel jasnogórski. W sobotę i niedzielę przystankowy zespół muzyczny poprowadził modlitewne uwielbienie na podeście pod białym krzyżem na Woodstocku. Można powiedzieć o nowym wymiarze Przystanku Jezus, w którym razem w modlitwie bawią się świeccy, księża, siostry zakonne i uczestnicy festiwalu Przystanek Woodstock. Podczas modlitwy uwielbienia oprócz rockowych pieśni uwielbienia prezentowano pantomimy i świadectwa ludzi, którzy opowiadali o działaniu Jezusa w swoim życiu.

Na tegorocznym Przystanku Jezus można było zobaczyć fragmenty filmów: Opowieści z Narnii: „Lew czarownica i stara szafa” oraz „Książę Kaspian”; „Prawdziwa Historia”, „Księga Ocalenia”, „Madagaskar II”.

Dziś o godz. 9:30 rozpoczęła się Eucharystia kończąca XI Przystanek Jezus. Przewodniczył jej i Słowo wygłosił biskup Paweł Socha. Obecnie trwają prace demontażowe i porządkowe. Pole Przystanku Jezus na Woodstocku zostało wysprzątane, a w bazie przy kościele trwają prace zamykające inicjatywę pod względem informatycznym, logistycznym i porządkowym.

Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna Przystanek Jezus jest organizowana od 1999r przez Wspólnotę św. Tymoteusza z Gubina. Celem młodych przyjeżdżających na PJ jest wyjście do swoich braci i sióstr na pole woodstokowe z orędziem Ewangelii. Ewangelizator nie nawraca, ewangelizator prezentuje osobę Jezusa głosząc Jego ewangelię. Najlepiej wyrażają to słowa Jana Pawła II z encykliki Redemptoris Missio: „Nie możemy być spokojni, gdy pomyślimy o milionach naszych braci i sióstr, tak jak my odkupionych krwią Chrystusa, którzy żyją nieświadomi Bożej miłości” (RMis 86)

1 sierpnia 2010

Sobota: o godzinie 8:30 w kościele rozpoczęło się uwielbienie, które poprzedzało to co dla nas najważniejsze- spotkanie z Jezusem w Eucharystii. Słowo wygłosił do nas ks. Artur Godnarski ze wspólnoty św. Tymoteusza. W Eucharystii uczestniczyli także woodstockowicze, dla niektórych z nich było to niczym powrót do domu.

Ewangelizatorzy byli także świadkami prezentacji nowego kursu Patryk -Szkoły Nowej Ewangelizacji z Gubina. Kurs przygotowuje do ewangelizacji w języku angielskim. Wszystkie rozmowy zarówno te formalne jak i te prywatne, przez 6 dni trwania kursu odbywają się w języku angielskim.

Swoimi doświadczeniami podzielili się także uczestnicy pierwszej edycji Akademii Liderów Nowoczesnej Ewangelizacji, które zdobyli podczas modułów warsztatowych odbywających się co dwa miesiące w Gubinie (ALNE odbywała się także w Warszawie i Tarnowie). Akademia Liderów pomaga wydobyć z siebie pokłady niesamowitej twórczości w ewangelizacji, nawet osobom cichym i bardzo niepewnym. Jest to szereg warsztatów i maksimum praktyki -więcej na www.akademialiderow.org

O godzinie 20:00 na polu woodstockowy odbyło się modlitewne uwielbienie. Można było zobaczyć Kościół, który wielbi swojego Boga tańcem, śpiewem i na wszelki podobny sposób. Pod podestem na którym stał zespół uwielbieniowy szaleli razem: woodstockowicze, księża, siostry zakonne, klerycy oraz ewangelizatorzy świeccy. Nie był to koncert, jednak atmosfera uwielbienia, tańcem, pieśnią, okrzykami, pantomimą oraz wieloma świadectwami działania Boga w zyciu konkretnych osób była niepowtarzalna. O godzinie 21:00 zgromadzeni pod krzyżem w łączności z rodakami na całym świecie zatrzymali się na modlitwie odśpiewując Apel Jasnogórski.

Niedziela: Podobnie jak w roku ubiegłym PJ został zaproszony do rozegrania meczu piłkarskiego z Pokojowym Patrolem. Otrzymaliśmy informacje z biura prasowego WOŚP o proponowanym terminie i miejscu rozgrywki. O godz. 14:00 sędzia odgwizdał walkowera- drużyna Pokojowego Patrolu się nie stawiła. Rozegrano w zastępstwie mecz Przystanek Jezus vs Przystanek Woodstock- przedstawicielami festiwalu byli chętni którzy zgłosili się na miejscu. Wynik 3:2 dla Przystanku Jezus.

Przypomnijmy wyniki wszystkich meczów rozegranych przez reprezentację Przystanku Jezus na Woodstocku:
2007- Przystanek Jezus vs Pokojowy Patrol- 6:0
2008- Przystanek Jezus vs Pokojowy Patrol- 10:0
2009- Przystanek Jezus vs Pokojowy Patrol- walkower
2010- Przystanek Jezus vs Pokojowy Patrol- walkower
2010- Przystanek Jezus vs Przystanek Woodstock 3:2

Eucharystia niedzielna to co roku najbardziej wyjątkowy czas na Przystanku Jezus. Wielu uczestników Woodstocku przyjeżdża specjalnie podstawionym autobusem by modlić się wraz z uczestnikami Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej Przystanek Jezus. Biskup Paweł Socha, przewodniczący dzisiejszej Eucharystii przypomniał, że Kościół Święty pokłada w młodych wielką nadzieję: „Macie w sobie tyle Bożego entuzjazmu, radości. Czerpiecie ze Źródła Życia. Dajecie świadectwo jak można być szczęśliwym. Nawet przy dźwiganiu krzyża”. Biskup mówił o tym, że da się pogodzić radość z cierpieniem, jednak nie da się żyć radośnie, kiedy nastawimy się tylko na doznawanie przyjemności. Entuzjazmu powinniśmy się uczyć od Chrystusa. Mamy nie bać sie krzyża i wysiłku, nie bać się wyszydzenia.

30 lipca 2010

30 lipca 2010 roku upłyną dla ewangelizatorów pod hasłem: „Moje miejsce na ziemi”.

Piątek to ostatni dzień posługi biskupa Edwarda Dajczaka na Przystanku Jezus 2010. Ks. Artur ze wspólnoty św. Tymoteusza dziękował w imieniu ewangelizatorów biskupowi za to, że uczy nas normalności. Uczy nas Kościoła, braterstwa, równości. Pokazał nam, że różaniec nie jest banalną modlitwą, ale wielkim orężem. W tym roku ukazał nam na nowo Pismo Święte jako Księgę życia

Swoim świadectwem podzieli się z nami także wolontariusze, którzy w ubiegłym roku udali się z projektem misyjnym do Ugandy i Kamerunu. To piękne świadectwo wspólnoty całego Kościoła, mimo dzielących tysięcy kilometrów.

Umocnieni spotkaniem z Jezusem w Eucharystii ewangelizatorzy jak co dzień udali się na Pole Woodstock pod biały krzyż. Wspólnie gromadzili się na modlitwie Anioł Pański, Koronce do Bożego Miłosierdzia, popołudniowym różańcu oraz Apelu Jasnogórskim. W wiosce Przystanku Jezus gościli dzisiaj przedstawicieli władz Województwa Lubuskiego. Praca młodych ludzi z Przystanku Jezus została doceniona, a możliwość wspólnej modlitwy była wielką radością.

Przystanek Jezus zaznaczył swoją obecność również na scenie folkowej. Grupa taneczna przedstawiła zebranej publiczności taneczną pantomimę o miłości, a Robert Kościuszko zachęcał do odwiedzenia wioski Przystanku Jezus i rozmowy z ewangelizatorami.

Zebrani w naszej wiosce na Woodstocku mogli obejrzeć w kolejnej odsłonie przystankowego kina pod gwiazdami ciekawą produkcję o realizacji marzeń, nawet tych najbardziej nierealnych i dążeniu do raz obranego celu wszelkimi możliwymi sposobami.

28 lipca 2010

W dniu dzisiejszym uczestnicy Przystanku Jezus przeżyli kolejny blok rekolekcyjny prowadzony przez biskupa Edwarda Dajczaka. Biskup mówił o tym, że miłość musi być obiektywna, w przeciwnym razie nasze deklaracje są kłamstwem. Również wtedy gdy mówimy, że kochamy Boga. Współbrzmienie słów i czynów jest pierwszym i podstawowym warunkiem bez którego nie można mówić o przyjaźni. Zobowiązanie, aby stać się człowiekiem to wielkie wymaganie. W dzisiejszym bloku rekolekcyjnym w duchu tematu: „Chrystus nasz brat” zgłębiano fragment Ewangelii św. Jana (J 11, 11-13. 32-44) Nie da się żyć tylko obrzędami. Gestami nad którymi człowiek koncentruje się bardziej niż na osobie Jezusa.

Jak co dzień, jego centrum była Eucharystia. Dzisiejsza ewangelia odczytana na PJ to śpiew na cześć człowieka, który wg kategorii ludzkich był nieprzyjacielem i pochylił się nad nieprzyjacielem. bardzo wyraźnie wybrzmiało przykazanie miłości, z którego ewangelizatorzy mieli zacząć zdawać egzamin dzisiaj po południu na polu woodstockowym.

Uczestnicy PJ wyszli dziś na Woodstock. Wyruszyli po godz. 16:00 w dwóch kolorowych grupach z flagami. Na polu woodstockowym odbyło się poświęcenie krzyża poprzedzone odczytaniem fragmentu Ewangelii. Następnie wszyscy zgromadzeni zawierzyli się Jezusowi w modlitwie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Modlitwę uzupełniła pantomima zaprezentowana przez grupę teatralną. Przedstawienie ukazywało silę wspólnoty która jest w stanie pomóc w trudnych chwilach. W momencie kiedy człowiek zostaje sam bo odrzuca tę pomoc jest bardziej narażony na upadek. Następnym punktem był korowód który wyruszył przez pole woodstockowe. Rozpoczęli przedstawiciele ewangelizatorów z flagami i różnego rodzaju transparentami. Ze śpiewem na ustach i tanecznym krokiem ewangelizatorzy po raz kolejny- jak tradycyjnie co roku wyruszyli by dać o sobie znać wyrażając przez to gotowość głoszenia Ewangelii swoim rówieśnikom.

Do tej pory w przystankowym biurze zgłosiło się 570 ewangelizatorów. 345 mężczyzn i 225 kobiet. W szczegółach statystyki wyglądają następująco: 1 biskup, 61 księży, 8 ojców zakonnych co daje łącznie 70 prezbiterów; 27 diakonów, 104 kleryków, 27 sióstr zakonnych, 8 braci zakonnych, 308 osób świeckich, 26 osób żyjących w małżeństwie.

***

26 lipca 2010

Dzisiaj rusza XI edycja Przystanku Jezus. Temat tegorocznej ewangelizacji to „Przyjaźń jest możliwa”. Myślą przewodnią jest stare porzekadło: „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. W tym roku celem PJ jest uświadomienie wartości inwestowania w relacje międzyludzkie i żywą więź z Jezusem. Tę prawdę ukazujemy młodym poprzez obraz przyjaźni. Chrystus ma piękny plan na życie każdego człowieka i pragnie mu towarzyszyć jako Przyjaciel. Prawdziwa przyjaźń jest oparta na mocnych fundamentach, jest bezcennym skarbem w kroczeniu przez życie na każdym etapie.

Przystanek Jezus jest inicjatywą organizowaną przez Wspólnotę św. Tymoteusza z Gubina będącą odpowiedzią na potrzebę towarzyszenia młodym podczas Przystanku Woodstock. Jest inicjatywą oddolną powstałą z pragnienia młodych chrześcijan, by dzielić się pięknem i radością wynikającą z faktu spotkania z Jezusem Chrystusem ,który zmienił ich życie. Istnieje od 1999r i funkcjonuje na dwóch płaszczyznach: wakacyjne spotkanie z młodymi na Przystanku Woodstock oraz całoroczna posługa w Domu Wspólnoty dla młodych potrzebujących pomocy; spotkania rekolekcyjne, konferencje i szkolenia na terenie całej Polski, jak i zaangażowanie misyjne (Afryka). W ubiegłym roku Wspólnota św. Tymoteusza zorganizowała projekt „Przystanek Jezus dla Afryki” w którym realizowano pomoc dla dwóch ośrodków misyjnych w Kamerunie i Ugandzie.

PJ 2010 jest Ogólnopolską Inicjatywą Ewangelizacyjną, do udziału w której zaproszona jest młodzież pełnoletnia formująca się w ciągu roku w grupach, ruchach i stowarzyszeniach kościelnych. Celem inicjatywy jest służba ewangelizacyjna na rzecz młodzieży przyjeżdżającej na Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą w dniach 26 lipca- 2 sierpnia 2010.

Inicjatywa rozpocznie się trzy dniowymi rekolekcjami prowadzonymi jak co roku przez bp-a Edwarda Dajczaka. Podczas PJ 2010 odbywać się będą warsztaty twórczego przekazu dla młodzieżowych grup ewangelizacyjnych, szkolenia ewangelizatorów we współpracy z Ruchem Nowego Życia, całodobowa adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, indywidualne spotkania z młodymi na Przystanku Woodstock, prezentacje filmów z chrześcijańsko-wychowawczym przesłaniem, prezentacje twórcze na polu woodstockowym, konsultacje dla osób z problemami uzależnieniowymi, promocja kultury życia oraz posługa sakramentem Pokuty i Pojednania.

***

3 dni do Przystanku Jezus

Od poniedziałku 19 lipca w Młodzieżowym Centrum Formacji w Gubinie trwają tygodniowe warsztaty, poprzedzające Przystanek Jezus. Warsztaty prowadzone są zarówno w zakresie posługi muzycznej jak i wokalnej. Są kontynuacją pracy rocznej zespołu tworzącego muzyczny projekt – Przystanek Jezus 2010. Podczas kilku weekendowych zjazdów warsztatowych wypracowywano repertuar nowych utworów muzycznych, które będą służyć podczas tegorocznej edycji PJ, a także podczas prowadzonych przez Wspólnotę św. Tymoteusza- organizatora PJ- rekolekcji w różnych częściach Polski. W warsztatach uczestniczy młodzież z całej Polski chcąc kontynuować dalszą drogę wzrostu w posłudze muzycznej.

W tym samym czasie odbywają się warsztaty teatralne i taneczne. Warsztaty teatralne przeznaczone są dla tych, którzy chcą głosić Ewangelię przez teatr i pantomimę. Uczestnicy uczą się także wykorzystywać dźwięk w spektaklach. Ich zadaniem jest przygotowanie scenek ewangelizacyjnych do Ewangelii na każdy dzień trwania PJ.

Modlący się człowiek rozmawia w swoim sercu z Bogiem. Oprócz tego że z serca płyną słowa modlitwy a z ust pieśń uwielbienia, ciało nie pozostaje statyczne. Człowiek wierzący Niestety zbyt często nie wyraża pełni pragnień swego serca. Zamyka Boga w sobie. Dlatego też młodzi ludzie chętnie uczestniczą w warsztatach tanecznych. Grupa taneczna przygotowuje choreografie tańców ewangelizacyjnych oraz tańca liturgicznego.

W tym czasie ekipa kilkunastu osób koordynowanych przez ks. Artura Godnarskiego zajmuje się pracami organizacyjnymi. Przystanek Jezus to inicjatywa w której weźmie w tym roku udział ponad 500 osób z całej Polski, a także młodzi z: Czech, Niemiec, Białorusi, Ukrainy, Słowacji, Francji, Irlandii, Holandii oraz Szkocji. Aby sprawnie ją przeprowadzić potrzeba zorganizować w pełni profesjonalnie i sprawnie działająca kuchnie z magazynem, chłodnią i wydawką żywności, służby porządkowe działające 24h, transport-często pokonujące setki km, ekipę sanitarną, sztab medyczny, biuro prasowe oraz biuro przyjmujące uczestników, radio PJ, grupę odpowiedzialną za liturgię i modlitwę, grupę odpowiedzialna za wioskę PJ na Woodstocku, biuro projektowe odpowiedzialne za: logo PJ, koszulki, smycze, plakaty, identyfikatory, foldery i inne materiały, oraz wiele innych grup i podgrup w których wolontariusze z całej polski pod wodzą braci ze wspólnoty św. Tymoteusza po raz XI organizują Przystanek Jezus.

źródło: Biuro Prasowe PJ 2010
www.przystanekJezus.pl

***

Już po raz 11 w Kostrzynie n/Odrą, odbędzie się Przystanek Jezus – ogólnopolska inicjatywa ewangelizacyjna skierowana do ludzi młodych uczestniczących w Przystanku Woodstock.

Wzorem lat ubiegłych uczestnicy Przystanku będą pragnęli świadczyć o swoim spotkaniu z Jezusem, dzielić się chlebem i czasem, modlić się za potrzebujących, oraz posługiwać sakramentem Pokuty i Pojednania (księża). Nie zabraknie także rozmów z rówieśnikami, radosnych i kolorowych przemarszów, czy wspólnego śpiewu.

Jak mówi bp Edward Dajczak pasterz Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i wieloletni animator Przystanku Jezus: „Idziemy do ludzi z pełnym szacunkiem – nie lepsi do gorszych. Różnimy się tylko i równocześnie aż tym, że z łaski Boga mieliśmy szczęście spotkać Jezusa. Dla nas jest On życiem, radością i siłą. Tym pragniemy się dzielić.

Już teraz można wziąć udział w warsztatach przygotowujących do posługi podczas inicjatywy. Ewangelizatorzy mogą wybierać spośród warsztatów muzycznych, tanecznych i teatralnych. „Ważne jest by chętni do współpracy mieli świadomość tego, w czym będą brali udział. Jest to konkretna służba w danej przestrzeni, a nie szkolenie samych siebie. Celem jest wzmocnienie przekazu Słowa, pomoc w modlitwie i głębszym przeżyciu rekolekcji przed PJ oraz animowanie podczas ewangelizacji na placu woodstockowym.” – zapewnia Aleksandra, odpowiedzialna za warsztaty taneczne.

Swoje słowo zaproszenia do „Przystankowiczów” skierował również Biskup Diecezjalny diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Stefan Regmunt: „Świadectwo prawdy i miłości, która wyraża się w darze przyjaźni i zaufania, jest bezcennym darem jaki możemy wspólnie ofiarować młodym przyjeżdżającym na Przystanek Woodstock do Kostrzyna nad Odrą. Zapraszam każdego i każdą z Was, bądźmy w tych dniach razem. Stańmy pod sztandarem Jezusa Zmartwychwstałego w ramach Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej – Przystanek Jezus. To już po raz jedenasty będziemy tam obecni. Rośnie przy nas nowe pokolenie, które ma prawo nie tylko słyszeć o Bogu, ale także niejako zobaczyć oblicze żyjącego Jezusa, obdarowującego przyjaźnią we Wspólnocie Kościoła.”

Przystanek jest inicjatywą organizowaną przez młodych i skierowaną do młodych. Jak zapewniają organizatorzy i sami uczestnicy, „nie chcemy ograniczać się do budynku kościoła”. „Wychodzimy naprzeciw młodym ludziom. My młodzi chcemy głosić Jezusa młodym wszędzie, chcemy być „czasem” i „miejscem” zatrzymania się, przystanku w pędzie życia, Przystanku spotkania, Przystanku Jezus… bo wiara w Jezusa jest piękna i można iść z Nim przez życie i to jest konkret! Nie jesteśmy kosmitami z UFO, jesteśmy normalni, jak inni młodzi ludzie, ale spotkaliśmy Jezusa na drodze naszego życia, niektórzy właśnie na Woodstocku i nasze życie nabrało innych kolorów – tym chcemy się dzielić. Nie chcemy nikomu wciskać kitu. Wiemy, że Jezus jest realny – tu i teraz – i to On zmienia nasze życie na lepsze niż było i niż teraz jest…”

Do udziału w Ewangelizacji zaproszone są osoby pełnoletnie (ukończone 18 lat) formujące się w ciągu roku w grupach, ruchach i stowarzyszeniach kościelnych. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lipca. Przystanek Jezus rozpocznie się 26 lipca.

Więcej informacji znaleźć można na stronie: Przystanek Jezus

(zespół medialny Przystanku Jezus /bd)

Bp Stefan Regmunt zaprasza na Przystanek Jezus 2010!

Drodzy Młodzi Przyjaciele!

Słowa, którymi się zwracam do Was w tym roku, wyjątkowo wpisują się w tematykę podejmowaną podczas tegorocznego Przystanku Jezus!

Pierwszym, który ofiarował nam Przyjaźń jako szczególny dar jest sam Jezus. On to podczas Ostatniej Wieczerzy tymi słowami zwraca się do uczniów: „nazwałem was przyjaciółmi!” (por. J 15, 15). W Jezusie przyjaźń nabiera szczególnych cech miłości wiernej i nieprzemijającej. Jest to tęsknotą serca każdego z nas – ukrytym pragnieniem, które jeśli nie znajdzie wypełnienia nie pozwala człowiekowi rozkwitnąć pełnią życia. Przyjaciele Jezusa są świadkami tego, że pod śmieciami i rozbitymi skorupami wszystkich rozczarowań i rezygnacji kryje się jasno błyszczący skarb nie dającej się opisać żywotności i szczerej radości życia płynącej z daru przyjaźni.

Jest dla mnie ogromną radością spotykać Was, uśmiechniętych i pewnych przyjaźni z Jezusem, podczas licznych wizyt duszpasterskich w naszych parafiach, podczas Dni Młodych, jak i w indywidualnych rozmowach. Tak bardzo chciałbym widzieć Was dzielących się Ewangelią – Dobrą Nowiną pośród młodych, którzy jeszcze nie spotkali Pana Jezusa i nie znając Jego urzekającej przyjaźni żyją stereotypami rzeczywistości zmanierowanej kulturą masową, która w krzywym zwierciadle przedstawia sprawy wiary. A przecież możemy zaświadczyć, że dzięki dobrej i wyzwalającej nowinie Jezusa w ludziach ciągle otwierane są na oścież „okna nadziei” i uwalniana jest niespodziewana siła miłości, czego przykład mamy w bł. Księdzu Jerzym. Jesteście młodzi – Chrystus jest Wasz, On Was rozumie i wysłucha każdego wołania. Pragnie leczyć złamane serca i przeprowadzać przez to, co wydaje się nie do przejścia samemu. Bądźmy więc świadkami miłości!

Świadectwo prawdy i miłości, która wyraża się w darze przyjaźni i zaufania, jest bezcennym darem jaki możemy wspólnie ofiarować młodym przyjeżdżającym na Przystanek Woodstock do Kostrzyna nad Odrą. Zapraszam każdego i każdą z Was, bądźmy w tych dniach razem. Stańmy pod sztandarem Jezusa Zmartwychwstałego w ramach Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej – Przystanek Jezus. To już po raz jedenasty będziemy tam obecni. Rośnie przy nas nowe pokolenie, które ma prawo nie tylko słyszeć o Bogu, ale także niejako zobaczyć oblicze żyjącego Jezusa, obdarowującego przyjaźnią we Wspólnocie Kościoła.

Z wielką radością i wdzięcznością przyjęliśmy w ostatnich dniach dar nowego błogosławionego – młodego polskiego kapłana, ks. Jerzego Popiełuszki. On odczytując przesłanie Jezusa płynące z Ewangelii, chciał być pośród prostych ludzi znakiem obecności Boga, który nie zapomina o człowieku, ale upomina się o niego aż po cenę męczeństwa. Odkryjmy zatem na nowo dar przyjaźni z Jezusem i dzięki Niemu pomiędzy nami. Budujmy pomosty pomiędzy kontynentami naszych serc, poglądów i racji, byśmy wspólnie podążali za Prawdą, której nie wolno rozmywać, a którą jest Jezus.

W Chrystusowym duchu przyjaźni, wyczekując naszego spotkania z serca błogosławię.

+ Stefan Regmunt
Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Zielona Góra, dn. 8 czerwca 2010r.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code