Tragedia smoleńska

Tragiczny dzień dla Polski i świata

Tragiczny dzień dla Polski i świata

Andrzej Miszk

Katastrofa prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem i tragiczna śmierć prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego Małżonki oraz ok. 100 pasażerów, w tym członków najwyższych władz państwowych i wojskowych Polski, pogrążyła nas w bolesnym smutku i żałobie. Prezydent i pozostali goście zmierzali do Katynia na obchody 70 rocznicy męczeństwa polskiej inteligencji.

W duchu wiary możemy dostrzec niezwykły i symboliczny związek między tragiczną śmiercią aktualnych członków elity politycznej naszego kraju, a ofiarami stalinowskiej zbrodni w Katyniu. I stało się to w chwili, gdy władze i społeczeństwo Rosji zaczęły dojrzewać do pełnej prawdy i odpowiedzialności za zbrodnię katyńską i solidarnie z Polakami współczuć ofiarom.

Dlaczego teraz? Dlaczego w ten sposób? Dlaczego poprzez śmierć? Nie znamy odpowiedzi. Tajemnica Opatrzności.

My, Polacy przeżywamy to wydarzenie jako narodową tragedię. Łączymy się w bólu i smutku z Rodzinami i Bliskimi ofiar. Jako chrześcijanie wierzymy, że zmartwychwstały Chrystus pokonał śmierć i tragicznie dziś zmarli pod Smoleńskiem nie umarli na wieki, ale dostąpią też swojego zmartwychwstania i życia wiecznego. Módlmy się za Prezydenta, Jego Żonę i pozostałe ofiary katastrofy. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu.

Polska w swoich męczennikach umiera i zmartwychwstaje do Życia.

Podyskutuj na blogu

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code