Misja

Styl i zawartość

Spread the love

Chcielibyśmy, aby na Tezeuszu dominował styl egzystencjalnego świadectwa, tzn. chcemy, by strona ujawniała rzeczywisty proces ludzkiego wzrosu poprzez kryzysy i podejmowanie życiowych wyzwań. Jesteśmy stroną z twarzą, tzn. na ile to możliwe przez Internet prezentujemy siebie, swoje życie, osobiste zmagania i pragnienia. Każdy tekst czy inny materiał, który znajdzie się na stronie jest osobiście ważny dla którejś lub któregoś z nas.

Na stronie znajdą się materiały różnorodne, choć głównie będą to teksty: świadectwa, wywiady, rozmowy, artykuły popularnonaukowe, eseje, relacje, posty, wiersze, modlitwy, medytacje, rozważania, notatki informacyjne, blogi, listy, dzienniki.

Jesteśmy portalem kameralnym: nie tyle interesuje nas mnożenie nowych dostępów do starych tekstów, ile pokazanie, co rzeczywiście dzieje się z nami, gdy próbujemy sprostać życiu.

Choć jesteśmy lub stajemy się specjalistami w swoich osobistych profesjach oraz będziemy korzystać z naszej wiedzy i zawodowych doświadczeń Tezeusz nie będzie tzw. stroną ekspercką, czyli dostarczającą niekwestionowanej wiedzy ex catedra. Stajemy przed Wami jak ludzie, którzy sami zmagają się z życiem.

Tematycznie Tezeusz chce objąć maksymalny horyzont ludzkiej egzystencji: więzi, pragnienia, ideały, codzienność, psychiczność, seksualność, wrażliwość społeczną, świętowanie, odpoczynek, refleksję teoretyczną, doświadczenie piękna i Boga, cyberświat, problematykę rynku i mediów. Rozpiętość tematyczna może nieco zaskakiwać i stawiać słuszne pytanie, czy poradzimy sobie z taką ilością tematów. Szeroki zakres tematów, czy raczej ujęć wynika z dwóch powodów: stronę inicjowali filozofowie, którzy na co dzien muszą obejmować niejako całość rzeczywistości. A drugim i istotniejszym powodem jest sam charakter ludzkiej egzystencji: na stronie chcemy dać wyraz ludzkim zmaganiom we wszystkich wymiarach życia.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code