Seminarium "Gaudium et spes"

Uczestnicy seminarium „Gaudium et spes”

Uczestnicy i sympatycy Tezeusza biorący udział w Seminarium: Jak być chrześcijaninem we współczesnym świecie?

Wokół „Gaudium et spes”

Uczestnicy Pierwszego Seminarium Tezeusza są bardzo różnorodną grupą liczącą obecnie jedenaście osób. Pochodzimy z różnych miast:  Warszawa, Kraków, Szczecin, Dublin,  Bytom, Białystok, Toruń, Opole. Są wśród nas studenci (teologii, anglistyki, filozofii, telekomunikacji), biblitekarz-historyk, opiekunka, wykładowczyni, plastyczka, kierowniczka rodzinnego domu dziecka, jezuici. Różni nas wiele, ale łączy nas na pewno jedno: chcemy pomóc sobie być bardziej przytomnymi ludźmi i chrześcijanami oraz lepiej zrozumieć ewangeliczne spojrzenie na współczesny świat.

Zapraszamy również Ciebie!

Andrzej Miszk SJ –  moderator Seminarium 

Dziewiąty rok jestem jezuitą. Mam 40 lat. Pochodzę z Trójmiasta. W młodości byłem robotnikiem i działaczem opozycji, potem przedsiębiorcą. Po nawróceniu rok spędziłem na pustelni kamedułów, a przed nowicjatem pracowałem z osobami upośledzonymi umysłowo. Studiowałem filozofię na Ignatianum i  UJ w Krakowie. Prowadziłem zajęcia z filozofii. Obecnie studiuję teologię w Dublinie. Moją pasją jest myślenie, pisanie i towarzyszenie innym na różnych drogach życia. Obok filozofii i teologii interesuję się naukami społecznymi, literaturą i Internetem. W przyszłości mam zajmować się etyką i antropologią.

Ulubiony relaks: spotkania z przyjaciółmi, kino, rower, spacer, pływanie, piłka nożna.

Email: [email protected]

Darek Piórkowski SJ – moderator Seminarium

Jestem zakonnikiem, jezuitą. Mam 28 lat. Pochodzę ze Śląska Opolskiego. Obecnie studiuję teologię w Warszawie. Z natury raczej humanista. Lubię literaturę, zwłaszcza beletrystykę i niektóre wyjątki z poezji. Interesuje mnie także filozofia i nauki społeczne, zwłaszcza filozofia religii, etyka, antropologia. Pisuję czasami do Mateusza, Gazety Wyborczej (rzadziej) i innych czasopism. Poza tym pasjonuje mnie muzyka poważna, zwłaszcza okres klasycyzmu i romantyzmu. W wolnych chwilach lubię długie wędrówki, pływanie, dobry film w kinie, czy rozmowę z przyjaciółmi.

Email: [email protected]

Piotr Chołda

Mam 27 lat. Mieszkam w Krakowie. Od pół roku jestem żonaty. Oczekujemy dziecka. Z wykształcenia jestem inżynierem telekomunikacji. Pracuję nad doktoratem z tej dziedziny.

Email: [email protected]


Paulina Chołda

Jestem absolwentką filologii angielskiej i filozofii na UJ w Krakowie, gdzie mieszkam od 9 lat. Ostatnie 4 miesiące z moim mężem, Piotrem, którego poznałam na studiach, a poślubiłam tuż po. Cieszymy sie naszym dzieckiem – ma przyjść na świat w maju. Moje główne zainteresowania to filozofia, muzyka i literatura. Lubię język angielski i francuski; obu – tego drugiego od niedawna – uczę. Niewiele rzeczy cieszy mnie bardziej niż udane spotkanie i rozmowa. Lubię obejrzeć dobry film, pójść na spacer, popływać.  

Email: [email protected]

Elżbieta Czerkacz

Mam 54 lata. Jestem żoną Michała, matką trzech córek i syna, oraz zastępczą matką dla czwórki młodych ludzi w wieku 16 i 17 lat. Jestem też babcią dla pięciorga wnucząt. W wieku dojrzałym ukończyłam studia na kierunku politologia. Moim głównym zadaniem i pasją jest wychowanie. Cieszę się że mogę to realizować zawodowo- prowadząc rodzinny dom dziecka. Od 10 lat jestem członkiem Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego. Angażuję się na rzecz współpracy ruchów i stowarzyszeń katolickich na poziomie diecezjalnym. Mieszkam w Białymstkoku. Lubię spacery, morze i muzykę poważną.

e-mail: [email protected]

Estera  Ewa Lisiak

Mieszkam w Warszawie i jestem na piątym roku anglistyki UW. Mam 25 lat, choć chrześcijanką jestem ledwie 3-letnią. Do niedawna związana byłam tylko z dominikanami, teraz poszerzam swe horyzonty i odkrywam bogactwo katolicyzmu. Mam to ogromne szczęście posiadania kochających rodziców, wspaniałych przyjaciół, i kota-piecucha. Wierzę, że to, co piszę, pomoże nam zbliżyć się do Ojca, a także do siebie nawzajem.

Email: [email protected]


Bernadetta Galas

Mam 24 lata. Od 21 sierpnia 2004 roku jestem mężatką. Studiuję anglistykę na czwartym roku. Pracuję w gimnazjum. Uczę młodych ludzi angielskiego i prowadzę z nimi niekończące się rozmowy. W wolnych chwilach czytam, oglądam filmy, śpiewam sobie i grywam na gitarze, w wakacje wędruję po górach. Po moim nawróceniu życie nabrało dla mnie sensu, dużo we mnie radości i pragnienie, by wzrastać, wzrastać, wzrastać…
E-mail Bernadki 

Grzegorz Szturo z Torunia

Małgorzata Piotrowska

Małgosia Piotrowska, żona (już 25 lat wspólnej drogi), matka (syn 24 lata, córki: 20 i 16 lat), chrześcijanka – katoliczka (bliska nurtowi ekumenicznemu i nadziei Wacława Hryniewicza OMI, że ostatecznie piekło będzie puste a Kościół jest jeden), feministka.

Zawodowo zaangażowana na wielu frontach: informatyk, trener-nauczyciel, często – kierownik i lider różnych przedsięwzięć.

Mieszka w Szczecinie, pracuje w Warszawie.

Telewizji nie ogląda od 8 lat. Dużo czyta i dyskutuje. Lubi twórcze poszukiwania i wyzwania intelektualne. Z uporem szuka (i z zasady odnajduje) obraz Boga w drugim człowieku. Wierzy w Miłość, która … a z nich największa jest.  Wierzy w sens takich pojęć, jak: dobroć, wrażliwość, braterstwo/siostrzeństwo. Wierzy w przyjaźń jako pokrewieństwo dusz.

E-mail Małgorzaty 

Wanda Musialik – pracownik naukowo-dydaktyczny. Mieszka w Opolu.

Anna Maria Goliszek

Miałam zostać farmaceutą, a jestem teologiem, skończyłam studia na tym kierunku w KUL – i organistą kościelnym. Obecna praca w firmie komputerowej jest spełnieniem pragnienia z czasów studiowania, a Puławy to urocze miasto, które coraz bardziej staje się moim miastem. Codziennie dojeżdżam tu z Rzeczycy, wioski oddalonej od niego o 30 km, gdzie mieszkam z rodzicami i młodszym rodzeństwem: bratem i siostrą. Mój wypróbowany sposób na odpoczynek po ciężkim tygodniu to sobota spędzona w ogrodzie na pielęgnowaniu ulubionych kwiatów i niedziela oddana Bogu i najbliższym. Najważniejszą dla mnie osobą jest Jezus Chrystus – mój Pan i Mistrz (lubię nazywać Go Szefem), a Kościół jest Wspólnotą, w której czuję się najlepiej. Od wielu lat jestem czynnie zaangażowana w działalność Odnowy w Duchu Świętym i może dlatego usłyszałam kiedyś, że jestem osobą „nie z tej ziemi”. Marzę o przejażdżce samochodem rajdowym i spędzeniu nocy na środku Sahary obserwując gwiazdy.
E-mail Anny Marii 

Uwaga: Proszę Drogich Uczestników Seminarium o uzupełnienie danych o sobie oraz zdjęć. Jest to opcjonalne, ale ze względu na mediowany charakter seminarium każdy element, który personalizuje kontakt jest mile widziany. Jest to również zachęta dla nowych uczestników.

Andrzej

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code