teraz

 

Święta Wielkanocne 2014 roku, przechodzą do przeszłości, tak jak i „wczoraj”, to co było jeszcze wczoraj, a więc tuż … na wyciągnięcie ręki, też jest już … przeszłością. Czasami mi się wydaje, że teraźniejszość nie istnieje, że tak naprawdę to jest tylko przeszłość i przyszłość. A to przecież nieprawda. To teraźniejszość, przede wszystkim JEST. Ona rozstrzyga o tym jaka staje się przeszłość i jaka staje się przyszłość. Już za chwilę, te święta będą przeszłością, lecz przecież nie to co było moim „teraz” w wypełnieniu czasu tych świąt. To „teraz”, jest teraz w mojej teraźniejszości i będzie w „teraz” mojej przyszłości. Ważne jest więc zawsze, owe „teraz”. Jego prawdziwy kształt, głębia, oddanie Temu który jest Panem czasu.

Zbliża się niedziela Miłosierdzia Bożego i niedziela kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II. Trudno chyba jest nawet w pełni ogarnąć jakie olbrzymie znaczenie  może mieć dla Polaków, wyniesienie na ołtarze, w poczet świętych naszego rodaka, naszego brata w wierze, w chrześcijaństwie i w narodowości. Lecz czy będzie miało takie znaczenie? Jakie w ogóle będzie miało znaczenie?!

„Szamani TVP od zawiadywania publicznymi emocjami” już się przygotowują do „eventu”. No właśnie, do eventu … Czy będzie to więc (czego się obawiam); „emocjonowanie poprzez epatowanie” , granie na płytkich emocjach, sztuczne kreowanie nastrojów, odwoływanie się do patosu „kremówki”, itp.,itd. – czy będą to odpowiedzialne, poważne relacje i komentarze zmierzające do prób ukazania całego bogactwa osobowości kanonizowanych postaci oraz wielkiego znaczenia ich myśli i nauczania dla Polski, dla Europy i współczesnego świata, dla każdego z nas.

Ja odpowiedzi już sobie udzieliłem, lecz bardzo chciałbym się mylić, wierzyć, że nie będzie to kolejny event, takie „Euro JPII”.

 

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code