PRZEZNACZENIE

 

CO JEST MOIM PRZEZNACZENIEM?

Komputer został zbudowany na obraz i podobieństwo umysłu człowieka. Człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Boga. Czy na podstawie budowy i funkcjonowania „maszyn cyfrowych” można wyobrazić sobie istotę ludzką?  Tak samo na podstawie budowy człowieka i świata trudno jest nam wyobrazić sobie Boga. Komputer wie o swoim stwórcy tyle, ile on mu na to pozwoli. Podobnie człowiek wie tyle o Bogu, ile on uzna za słuszne.
Czy obszerna wiedza teologiczna jest nam potrzebna do szczęścia? Pewnie większość odpowie, że nie – i ja też tak uważam. Są rzeczy cenniejsze niż drążenie sekretów boskich. W jaki sposób żyć, aby osiągnąć nirwanę ? Jak mam postępować, aby zyskać przychylność niebios ? Zrozumienie swojego przeznaczenia daje nam szansę na życiowy sukces! Życie zgodne z przeznaczeniem, to życie spełnione.
Komputer ma służyć człowiekowi – to jest jego misja i przeznaczenie, w dobrze pojętym interesie człowieka jest służyć Stwórcy!
Każde dziecko potrzebuje rodziców – opiekunów, nie obszernej wiedzy na ich temat, ale realnej obecności. Nam – ludziom, niezbędna do życia jest rzeczywista opieka stwórcy. Służąc Mu mamy możliwość i przywilej przebywania w Jego obecności, korzystania z opieki Ducha Świętego – to jest rzecz bezcenna.
Każdy musi komuś służyć, chcesz tego czy nie. Możesz służyć Bogu lub być niewolnikiem Zła – wybór należy do Ciebie!

 

 

Komentarze

  1. agrojacek

    Dziękuje Wojciechu za

    Dziękuje Wojciechu za trafny komentarz, tydzień temu poznałem osobiście Mateo, był w moim gospodarstwie agroturystycznym – prowadził warsztaty muzyczne.

     
    Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code