(Mt 18, 1 – 5. 10. 12 – 14)

 Po raz kolejny Bóg uświadamia nam, że Jego logika jest zupełnie inna niż nasza. Dla nas  1 < 100, dla Niego – odwrotnie. Dla Boga dużo bardziej liczy się dobro człowieka. Zupełnie inaczej niż w wielu systemach ideologicznych, czy państwowych, gdzie istotne jest dobro ogółu.

Bóg troszczy się o każdego z osobna. Nie ma dwóch takich samych ludzi. Jesteśmy niepowtarzalni. Życie każdego z nas Bóg „rozpatruje” indywidualnie, bo każdy  ma swoja historię.

Stwórca nie chce naszej zguby, o czym Sam informuje. Bóg oczekuje od nas przybrania postawy dziecka. Nie dlatego, że jest ono niedojrzałe i można nim manipulować. Mamy stać się, jak dzieci ze względu na ufność, jaką się one charakteryzują. Dziecko nieskończenie ufa swoim rodzicom. W to, że rodzice kochają je i chcą dla niego dobra.

Stać się, jak dziecko tzn. zaufać bezgranicznie Bogu, zdać się na Jego wolę. Ufać, że Bóg chce naszego dobra, że w każdej chwili kierując się Swoją wielką miłością będzie gotowy stanąć w naszej obronie, gdy znajdziemy się w niebezpieczeństwie…

 

 

 

 

Komentarz

  1. elik

    Jakie dobro jest istotne i pożądane?….

    Pani Aniu na wstępie konieczne sprostowanie w systemach ideologicznych, czy państwowych absolutnie nie jest istotne dobro wspólne, ani indywidualne, lecz przede wszystkim władza, propaganda i lukratywne posady, tzn. zysk, korzyść, pożytek, pomyślność, przywileje etc., dla jedynie wybranych ludzi tj. mocodawców, czy stanowiących struktury władzy w państwie i ich protegowanych.

    Pytanie retoryczne – czy większość obywateli w RP, w tym osób stanowiących struktury władzy w państwie  obecnie w sposób zadawalający Pana Boga, oraz ludzi prawych, sprawiedliwych i dobrej woli uznaje, respektuje i przestrzega należycie: "Reguły życia w społeczności" (Mt 18, 1-35)?…..

    Pan Bóg – Jezus Chrystus, także Kościół RK, a nawet większość ludzi na świecie, czy w RP rozróżnia, uznaje, także stanowi i współtworzy dwa dobra tj. moralne (right), oraz pożytek, pomyślność (good), lecz jedynie w państwie, czy narodzie, społeczeństwie całkowicie wolnym, od dominacji w/w pasożytów i systemów ideologicznych, czy nurtów amoralnych, populistycznych mogą one właściwie koegzystować tzn. gwarantować, zapewniać, współtworzyć, pomnażać  – pożądane powszechnie Jego dobra – indywidualne i wspólne.

    Szczęść Boże!

     
    Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code