Powołani do świata

Samarytanin roku 2009

WYBIERAMY

„MIŁOSIERNEGO SAMARYTANINA” roku 2009

Plakat Akcji „MIŁOSIERNEGO SAMARYTANINA” roku 2009

Szanowni Państwo

Zwracamy się z gorącą prośbą o umieszczenie na Waszej stronie internetowej informacji i zaproszenia do głosowania „Wybieramy Miłosiernego Samarytanina roku 2009”.

Od siedmiu lat Wolontariat św. Eliasza działający przy klasztorze OO. Karmelitów „na Piasku” w Krakowie, zwraca się z prośbą do społeczeństwa o pomoc w znalezieniu ludzi, którzy zasługują na tytuł „Miłosiernego Samarytanina”.

Celem akcji jest propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, który zagadnieniu „Miłosiernego Samarytanina” poświęcił wiele uwagi (zob. Salvifici Doloris / O Zbawczym Cierpieniu rozdz. VII), jak również ukazanie ludzi szlachetnych, dla których pomoc drugiemu człowiekowi jest czymś naturalnym, wypływającym z potrzeby serca.. Pokazać i podziękować ludziom budującym na co dzień „kulturę miłości”, o której tak często nauczał nasz Papież.

Akcję honorowym patronatem objął J. Em. Ks. Kard. Stanisław Dziwisz.

Przez pięć lat zwracaliśmy się do mieszkańców Krakowa i Małopolski, jednak dwa lata temu zaczęły napływać zgłoszenia z innych regionów Polski. Dlatego z Waszą pomocą chcemy zaprosić do udziału w głosowaniu jak najszersze kręgi naszego społeczeństwa.

Głosowanie dotyczy dwóch kategorii:

I – pracownik służby zdrowia, który pomoc chorym i cierpiącym uważa za powołanie, daje z siebie więcej dobroci, entuzjazmu, zainteresowania chorym niż tego wymaga czyste wykonywanie zawodu;

II – osoby, które nie związane z żadną organizacją charytatywną, w życiu codziennym potrafią dostrzec potrzebującego i bezinteresownie niosą im pomoc.

Głosowanie trwa do 20 lutego 2010 r.

Wręczenie prestiżowej statuetki i nadanie tytułu Miłosierny Samarytanin roku 2009 odbędzie się 5 marca br. Auli Jana Pawła II w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Kraków – Łagiewniki.

Głosy można oddać listownie na adres wolontariatu:

Wolontariat św. Eliasza, ul. Por. Wąchały 5, 30-608 Kraków, telefonicznie na nr 012 / 263 61 56 – E-mail

[email protected] (opiekun wolontariatu)

Głosując należy podać imię i nazwisko oraz kontakt telefoniczny osoby, którą uważamy za zasługującą na wyróżnienie. W zgłoszeniu pamiętamy o kilku słowach motywacji.

Za pomoc i współpracę serdecznie dziękujemy.
Z wyrazami szacunku.

o. Stanisław Wysocki
Opiekun wolontariatu

Kraków, 8.01.10

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code